Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Energydrink-ekben itthon van...

Energydrink-ekben itthon van taurin?

Figyelt kérdés
Haverom állította, hogy nincsen mert kitiltották én mondtam neki ha kell feltöltöm imgurra a képet, hogy mennyi taurin van benne, nagy pofára esés lesz neki az fix.
nov. 5. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

2011-ben a csipszadó jött be az egészség címén, megadóztatva az energiaitalokat. A törvény kezdetben a benne lévő koffeinnel határozta meg az italokat. A cégek játszottak, meghatározott szint alá mérték csak a koffeint. Kormány erre megint módosított törvényt, taurinra. az gyártók a vegyületet, elkerülve az adót.


Lényeg, hogy 2012-ben elfogadott utolsó módosítás után Magyarországon nem éri meg árulni taurinnal. Tehát úgymond nincs kitiltva, de nem fogsz egyet sem találni itthon.


De várom az itthoni termék képeket szívesen, én mondjuk kifejezetten, mert pofára esés valóban lesz. :)

nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Van
nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zcom09 ***** válasza:
88%

Mint írták, betiltva nincs csak egy magasabb adó keretbe tartozik.

Ezért az azt tartalmazú italok ára jelentősen nagyobb lenne mint a versenytársaiké. Így a legtöbb gyártú simán nem árul nálunk taurin tartalmú energiaitalt.


De én egyszer találtam egy monstert ami tartalmazta. Ez viszont valószínűleg nem a magyar piacra lett tervezve, mivel semmi magyar szöveg nem volt rajta, csak egy extra matricán. Valószínűleg vagy valami logisztikai hiba vagy váratlan árú hiány miatt került hozzánk.

De sajnos már nincs meg a doboza. Máson még nem láttam

nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

4


Azért belöttyenteni egy linket magyarázat nélkül meg bármi az kb egy tehén böffentéssel egyenlő.


Nézd csak meg az első legfelszavazottabb kommentet. De idézem:


"Vagy régi a csomagolás, vagy rossz címkét nyomtattak rá. Magyarországon nem nagyon lehet, mert azt hiszem valami olyan törvényt hoztak, ami vagy tiltja a koffein-taurin kombót, vagy annyi rajta a felár (chipsadó), hogy nem éri meg. A két összetevőből a koffein a fontosabb élénkítő, így az maradni szokott, a taurin helyett meg mást tesznek bele. (A RedBull-ba Arginint. )."

nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem tiltott, de plusz adót kell fizetni, ha van benne. Ezt a legtöbb gyártó nem vállalja be. Talán csak a redbull, mert az amúgy is olyan drága és túlárazott, hogy belefér.
nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Egy rántotthúsban is van annyi taurin. Ez olyan mint az oxigén dihidrát. Járókelőket kérdeztek és azt mondták mind, ha tehetik kerülik. Ja hogy az a víz lenne?? ☺
nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb energiaitalban itthon nincs, mert nagyon megadóztatták.

De a redbull még most is taurinos.

Ha tauronis kell a hozzád közelebb lévő határon átmész És megveszed ott.

Én pl szlovákiából szoktam hozni. 1 euro/doboz és taurinos

nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7


Ez gyenge. Akkor megkérdezem tőled, alkohol tartalmú Listerin szájvíz helyett öblögetnél (ha öblögetsz) chlorhexidine-digluconate 0,2%-al alkoholmentes, ha fáj a fogad és vérzik az ínyed?


Ja, hogy az a Corsodyl...


Legalább ilyen gyenge.

nov. 5. 15:14
 10/10 NTBS ***** válasza:
Az adók miatt nincs.
nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!