Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Illóolajok, hatásösszeadás -...

Illóolajok, hatásösszeadás - A témában jártasak! Hogyan kell ezt értelmezni? - A kérdés lent van, és egy kicsit hosszú.

Figyelt kérdés

"Egy bizonyos problémára több illóolaj is használható. A hasonló hatású illóolajok vegyítésekor az erejük megsokszorozódik, így még hatékonyabban védi tested és lelked."

Nem tudom, hogy jó hasonlat-e a négyzetre emelés, azaz biztosan nem jó példa, de... Ha mondjuk 2 hasonló tulajdonságú* illóolajat használunk, akkor a feltételezésem szerint (amiben a négyzetelés több tényezőnél már túlzó hatást mutat):

1 illóolaj esetében ez 1², azaz 1

2 illóolaj esetébez ez 2², azaz 4 - de ha külön használnánk, akkor 1²+1², tehát csak 2 lesz, azaz – a négyzetre emelés hasonlatban jelentősen – kevésbé lesz hatékony, mintha együttesen használnánk.

3 illóolaj esetében 3², tehát 9. Ugyanakkor 1²+1²+1² csak 3.

és így tovább.

*mindegy, hogy baktériumölő képesség vagy vérkeringést fokozás vagy vérnyomás csökkentés vagy melegítő vagy hűsítő stb.


Ha túlzóak is ezek – márpedig mindenképpen túlzóak – akkor is kell, hogy legyen valami "együtt hatékonyabbak, mint külön-külön" képlet és magyarázat. Ennek szeretnék utána járni.


Másik kérdésem: Ugye az illóolajok – és ezalatt nem a mesterségesen előállított "illat olajok"at, hanem a 100%-ban természetes illóolajokat értem – kizárólag olajból állnak (meg az illatot képező anyagokból stb., de ezek az adott olajban vannak, nem hozzáadott anyagok). Ha vegyítjük őket, akkor elegyednek, összevegyülnek. (Nem gondolom, hogy úgy kell rájuk tekinteni, hogyha mondjuk 20 illóolajat vegyítünk, akkor létrehoztuk a világ csoda szérumát – bár szeretném ezt remélni :) .) A kérdés az, hogy mennyi idő alatt vegyülnek össze / alakul ki az összhatás? Vagy ezt az összhatást tulajdonképpen hogy is kell elképzelni? Ha a kézen, lábon vagy bárhol – de ugyanazon ér / véráram tájékán – mondjuk 5 cm-es távolságokban használok különböző illóolajokat, akkor ugyanazt a hatást érem el, mintha már eleve össze lett volna vegyítve? Vagy a vegyítéskor történik valami dolog valami folyamat, ami egyébként nem történik, ha egy azon időben ugyan és egy kicsit eltolva – lásd: 5 cm-es távolságokban –, de külön-külön alkalmaznám?



#kémia #hatás #illóolaj #hatásmechanizmus #Hatásösszeadás #Illóolaj vegyítés
nov. 12. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha tudomány rovatba írtad, hát tudományos választ fogsz kapni: Se így, se úgy nincs kvázi semmi hatásuk a színes kavicsoknak, illóolajoknak és hasonló kuruzslásoknak.
nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milyen színes kavicsokról beszélsz? Az illóolajok a (gyógy)növényekből nyert anyagok. A (gyógy)növényeknek pedig tagadhatatlanul gyógyító, testre ható pozitív hatásai vannak.

Valamit rendesen félreérthettél.

Én nem a nem is tudom most hogyan hívják "100-szoros hígítású" dolgokról beszéltem, amit ezotériában? használnak.

nov. 12. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Az illóolajok többsége irritáló. Az illóolaj-mániás nőcikék általában még elviselhetetlenebbek...
nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdésre: én nem tudok róla, hogy sokszorozódna a hatásuk. Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy ha pl rovarriasztó hatásra vágysz, akkor többféle, ilyen tulajdonsággal rendelkező olajat vegyítve, a rovarok szélesebb skálája találhatja azt zavarónak. Pl méheknél atkaírtásnál használják őket így. Esetleg többféle antibakteriális hatóanyag, többféle bacit írt ki.

Ja nyugtatónak kell, akkor egy illatkombináció kellemesebb, ezáltal nyugtatóbb lehet, mint magában a levendula pl.

De hogy ha 2 félét összekeversz, az 4 erejével érjen fel, ez szerintem hülyeség.

nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Második kérdés: kb azonnal vegyülnek, üvegcsébe töltöd őket, és finoman forgatva vegyíted őket. A hatás nem sokszorozódik, csak megspórolsz egy macerát, hogy több helyen párologtatsz, külön-külön.
nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Tökéletesen illik az ismereteimbe a válaszod, teljesen logikus.

(Igen, a négyzetre emelés túlzó volt – mint írtam.)

nov. 12. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Léteznek gyógyító illóolajok, olvasd el ezeket, tudományos oldalak, nem mese:


[link]

file:///s:/Downloads/2021_1-Horvath.pdf

[link]

[link]


Más célra is alkalmasak:


[link]

nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
7-es voltam, válaszomat az 1-esnek szántam, meg annak, aki keveri a témát valami áltudományos maszlaggal.
nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!