Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehetett ez a Gyarmati...

Hogy lehetett ez a Gyarmati birodalmakkal?

Figyelt kérdés

A gyarmat birodalmak mint pl Nagy-Britannia és Franciaország, az 1946 dekolonizáció után még maradtak tengeren túli területei. Pl:

Franciaország:Francia Gueina

Clipperton-szigetek,

Nagy Britannia:Falkland szigetek, Kajmán-szigetek, Szent Ilona-szigetek.

És ez csak pár a több száz területből amik nem europában vannak.



nov. 13. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Ezek közül mindegyik önállóan kormányzott, az anyaföldtől külön álló területek. Ezért maradtak függetlenek, valószínűleg a lakosság nagy része támogatja, másnem a védelem miatt.

Egyszerű példa a Falkland szigetek ahol a lakosság britt vagy onnan bevandorolt harmadik országból. Stabilitást az Egyesült Királyság maga garantálja, így akár segíti is.


Gyarmatok nem léteznek, ideje elfelejteni ezt a kifejezést, mert szövetségi rendszer van, aminek a jelképes vezetője az angol király. Vagy belga, vagy spanyol vagy dán király

nov. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Összetett, bonyolult kapcsolatok húzódnak a háttérben.

Az angol birodalom azért nem esett szét teljesen, mert az évszázadok alatt kialakultak a tengeren túli területeken több milliós kolóniák, ahol az angol nyelv a kapocs, és ezek az országok ma már szabad közösséget alkotnak, egy részükben az államfő az angol uralkodó.

Nekik ez megfelel, történelmi hagyimánya van, és Londonból nem adnak utasításokat, hogy Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, vagy a többi angolszász szövetséges területeken hogyan éljék a mindennapjaikat.

Ennek a tömörülésnek az élén már régen nem Nagy-Britannia, hanem az USA áll.

Van egy másik nagy érdekszféra, ami teljesen eltérő módon, szinte titokban létezik, és közel sem harmonikus.

Az egykori francia gyarmatok, és Franciaország közötti kapcsolat.

Franciaországnak van néhány "tengeren túli megyéje", azok gyéren lakott, vagy kis lélekszámú területek, amelyeket meg tudott tartani, az érdekesség nem is ott van, hanem Afrikában.

Az afrikai gyarmataikat elvesztették, de az egykori gyarmataik fölött mái napig különböző praktikákkal próbálják megőrizni kiterjeszteni a hatalmat.

Főleg gazdasági, pénzügyi manőverekkel, illetve az ottani "francia barát" erőket támogatva, gyengítve a másik oldalt.

Ma már ez sem könnyű, évtizedeken keresztül jól működött, csakhogy a politikai befolyásolási versenybe beszállt Kína is.

nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 franciasrac ***** válasza:

A mai francia tengerentúli megyék és területek mind arra szavaztak, hogy maradjanak Franciaországban.

Az 1-es meg téved, az 5 tengerentúli megye (Guadeloupe, Martinique, Guiana, La Réunion, Mayotte) közigazgatási szempontból teljesen úgy, mint a többi európai megye

nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 franciasrac ***** válasza:
És a többi tengerentúli terület meg többé-kevésbé változó mértékben függetlenek, de ott is az élet teljesen úgy, mint az európai Franciaországban
nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!