Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az online kitölthető mensa iq...

Az online kitölthető mensa iq teszt mennyire ad pontost eredményt?

Figyelt kérdés

Középiskolásként kitöltöttem, és 119 lett. 5 évvel később pedig 121. Ekkor már túl voltam egy mérnök infós diplomán, és pont az ott tapasztaltak miatt kételkedem, hogy valós eredményeket ad ez a teszt.

Sokszor nehezemre esett megérteni a különböző matematikai összefüggéseket. A programozásban is voltak gondok, rengetegszer neki kellett ugrani egy-egy nehezebb résznek. Úgy vettem észre, hogy a szaktársak könnyebben vették az akadályt. Csúsztam is egy félévet.

Pont, hogy a programozásnál lenne nagyon jó ez az algoritmikus/minta felismerős gondolkodás, ami teszten is tapasztalható.

A mindennapi életben se érzem magam hű de okosnak, inkább csak átlagosnak.


Ez az online teszt arra jó, hogy becsalogassa az embereket kitölteni a rendeset?


nov. 15. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elég pontos eredményt ad. az, hogy ezekből milyen következtetéseket lehet leszűrni a szakmai sikerességedre vonatkozóan, már egy másik kérdés.

a tanulás egy összetett folyamat, amit nagyban befolyásolnak a módszereid, gondolkodási sémáid, pszichés gátjaid, stb.

az IQ kábé annyit jelez a mérnöki pályán várható sikereidről, mint mondjuk a testmagasságod a kosárlabdás esélyeidről: átlag alatt nyilván nem számíthatsz túl sok babérra, de átlag felett is ezernyi tényezőn múlik, hogy mik fognak könnyen menni és mik jelentenek majd nehézséget.

nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pontos intelligencia mérése szinte lehetetlen, nagyjából 5 évente változik az IQ fogalma, de a nap végén a problémamegoldó-készségre térnek vissza más szemszögből, és ország és ország között is különböző módon mérik, mert nincs egy olyan mérési mód ami megállja a helyét mindenhol.


Az IQ-val nonstop foglalkozni és komolyan venni lényegében proli pénisz méregetés. A Mensa HungarIQa ingyenes tesztje alapján 140-es az IQ-m, amit kétlek, egyszerűen jó vagyok a mintafelismerésben, ami alapján méri az ingyenes teszt az intelligenciát. Maximum 110-et adnék magamnak, de azt is csak az egóm miatt.


Ehelyett foglalkozz valami fontosabbal az életben, nem leszel se több, se kevesebb, mert a Mensa porosodó raktárában egy polccal odébb vagy, mint Gipsz Jakab.

nov. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tízes éveim végén rengeteg IQ tesztet kellett csinálnom.

Két féle eredmény volt:

Egy ponttal maradtál le a zseni szintről

Egy ponttal kevesebb és fogyatékos aj számítasz.

Ezek "valami klinikai tesztek voltak", de szerintem a tesztekről is mond valamit

nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld ki, hogy kitöltesz egyet úgy, ahogy szerinted egy sík hülye ember töltené ki. Garantálom, hogy arra is 100 feletti eredményt fogsz kapni. Ember ezen a földön még nem töltött ki online IQ tesztet rossz eredménnyel. Szart sem érnek.
nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vajon mit kérdezhetnek egy mensa teszten, hogy finom e tökfözelék, vagy a borsófőzelék jobb ?
nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PMC Wagner válasza:
mensa tesztnél ha gyorsan csinalod akkor extrém magas eredményt tudsz elérni. Eleg nagy baromság hogy 168 lenne az iq-m ha így lenne nem kellene sokszor egyszerű osztás szorzásnál is számoló gépért nyúlnom
nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!