Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "Ha elegendő időt adunk neki,...

"Ha elegendő időt adunk neki, a víz szinte mindent felold." ...?

Figyelt kérdés
Egyszer ezt a mondatot hallottam. A helyzet az, hogy vásároltam ruhákat, ám szagérzékeny vagyok, így érzem, hogy a ruhákból ömlik a méreg szag. Mosószóda, szódabikarbóna, kecsketej szappan - ezekből bőven kaptak meleg vízzel együtt, ennek ellenére nem csökkent a szaguk. Már több, mint 2 hete, hogy a szabadban vannak és csak nagyon minimálisan csökkent a szaguk. Mi lenne a jó megoldás? Természetesen a nem természetes dolgok a szagérzékenységem miatt ki vannak zárva. Most hideg idők jönnek. Vajon többet használna mondjuk 1 hétnyi vízben (bár lehet, hogy jég lesz belőle..., de tegyük fel, hogy nem fog megfagyni) létel, mint az ugyanolyan hőmérsékletű levegőn való létel? Ugye ilyen hőmérsékleten nem fog megposhadni (vagy nem is tudom, hogy melyik szót kellene ide használni) még ennyi idő alatt se.

#vegyszer #szag #feloldás #oldás #Szagtalanítanítás #Szagtalanítanító
jan. 7. 03:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mondat hülyeség! Föleg azért, mert az ilyen makacs szag legtöbbször az alapanyagBAN van, az elöállítása során került bele kémiai úton, ezt fizikailag, oldással nem lehet eltávolítani. Meg a víz eleve nem túl jó oldószer, nagyon sok minden nem vízben oldható vegyület.

Ha egy-két hétig vízben áztatsz egy textiliát, akkor jó eséllyel tönkremennek benne a szálak, szakadós lesz, de a szag marad.

jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

"Természetesen a nem természetes dolgok a szagérzékenységem miatt ki vannak zárva."

Mi a kapcsolat a természetes dolgok és a szagérzékenységed között? Azt ne mondd, hogy egy rothadó tetem szagát jobban bírod mondjuk a füstölt kolbász illatánál, utóbbi nem természetes, előbbi viszont igen.


"Ha egy-két hétig vízben áztatsz egy textiliát, akkor jó eséllyel tönkremennek benne a szálak, szakadós lesz, de a szag marad."

Ha ez így lenne, akkor sosem találták volna fel pl. a vitorlázást.

jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Mosd ki a cuccaidat modern mosóporral, de ne tegyél a végére öblítőt. Fontos az is, hogy a mosógépben ne legyen eldugulva a szivattyúkamra tartalmának a keringtetővezetéke, mert akkor rosszul fog működni a mosás.


Mosás után azonnal száríts. Száradás után már rendben lesznek a cuccaid!

jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
2-es: a vitorlázásnál nem áztatják folyamatosan vízben a vitorlát - mégha szakad az esö, akkor sem "vízben áll", a víz folyamatosan cserélödik a felületen, egy lavórban vagy akármiben áztatva nem. Másrészt a vitorla elég speciális alapanyagból van, egy áltagos ruhanemü nem ilyen.
jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Meg a víz eleve nem túl jó oldószer, nagyon sok minden nem vízben oldható vegyület." - Teljesen igaz.


Van, aminek a szaga megszűnik (ez tapasztalat), de olyat is tapasztaltam, hogy semennyire se csökken.


"Ha egy-két hétig vízben áztatsz egy textiliát, akkor jó eséllyel tönkremennek benne a szálak" - Ennek mi a magyarázata? Mert ennyi idő alatt nem bomlik le.


Kell találjak egy optimális oldószert...erre a konkrét szagra...


"Mi a kapcsolat a természetes dolgok és a szagérzékenységed között?" - A természetes szagok (legyen az akármi) nem vált ki nálam(!) olyan reakciót, mint Sok* számomra kritikus szagú mesterséges szagok.

*Ezzel meg is válaszoltam a kolbászos felvetést. De ugye senkinek az orrába nem látsz bele...és ki mit szokott meg.

A mesterséges szó alatt inkább vegyszerekre gondolok. Fogalmam sincs hogyan lehetne őket elkülöníteni a más jellegű mesterséges dolgoktól, talán töménység szempontjából? Passz.


3-as! Leírtam, hogy, idézem: "Természetesen a nem természetes dolgok a szagérzékenységem miatt ki vannak zárva."

jan. 9. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!