Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alapból mindenki lánynak...

Alapból mindenki lánynak születik, csak később lesz fiú?

Figyelt kérdés
jan. 7. 07:48
 1/10 anonim válasza:
77%
Nem.
jan. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%
Igen. Először mindenkinek puncija van, aztán valakinek kuki nő a helyére.
jan. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
30%
2-es, nem nő hanem odacsinálják az orvosok. Ők az FTM transzok
jan. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
61%

#3

Oh, ezt nem tudtam. Köszi az infót.

jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mantis religiosa ***** válasza:
70%
Én úgy tudtam, hogy mindenki rendőrnek születik, csak a többség továbbfejlődik. 🤔
jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
93%
Az embrio meg nincs megszuletve, amikor eloszor noi embrio mindenki, es a mittudomenhanyadik heten kezd az XY-os maskepp alakulni.
jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
93%
Úgy ahogy a hatos mondja, a méhben mikor a magzat elkezd nőni először nőként kezd kialakulni, majd a kromoszóma és tesztoszteron hatására lesz ffi
jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sadam87 ***** válasza:
93%

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy először megegyezik a férfi és női embrió fejlődése. A 6-8. hétig nincs különbség, ekkor aktiválódik az SRY nevű gén, az Y kromoszómán. Ennek hatására tesztoszteron kezd el termelődni a magzatban, és az embrió hímmé (fiúvá) fejlődik. Ha nem hordoz az embrió X kromoszómát, akkor nem is termelődik tesztoszteron, és a magzat nősténnyé (lánnyá) fejlődik.

[link]

De ha például egy XY nemi kromoszómákkal rendelkező embrióban nem termelődik tesztoszteron, vagy termelődik, de a sejtek nem érzékelik, akkor a kromoszómális háttér ellenére anatómiailag nő lesz az illető (igaz, terméktelen).

Vagy például ha egér embriókat a megfelelő fejlődési szakaszban tesztoszteronnal kezelnek, akkor az összes embrió hímmé fejlődik, a nemi kromoszómáktól függetlenül.

jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Egyértelműen nem. Eleinte közös q fejlődés.
jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

NTBS

Eleinte közös, de te utána madárijesztőnek fejlődtél.

jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!