Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy az ezüst...

Mit jelent hogy az ezüst oxidálodik?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy ezüst fülbevalót, és mondta emberünk hogy blabla de mivel az ezüst oxidálodik, ezmegez várható

Nem figyeltem annyira és kíváncsi vagyok

Köszönöm



#ezüst #Oxidálodik
jan. 9. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát, 16 évig mit csináltál? Az oxidációt már nem tanítják? Jó, akkor annyit, hogy megfeketedik, amibe vagy beletörődsz, vagy rendszeresen meg kell tisztítani tőle.
jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mivel kell tisztítani?
jan. 9. 16:28
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Hát elég pongyolán fogalmazott aki az ezüst oxidációjáról beszélt neked.

Az ezüst oxidációja normál körülmények közt nem jelentős, viszont annál látványosabban reagál a testünkből, a levegőből származó kénnel, amitől barna bevonat képződik rajta.

Kén pedig van bőven, fűtésből, közlekedésből származó füstök a legfőbb forrásai.

jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Az ezüst fülbevalód szép lassan ilyen izgalmas szubsztanciává fog alakulni:

[link]

😊

jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A felulete eloszor megmattul, aztan elkezd sotetedni, mig sotet grafitszurkeve nem valik. Mint a fentebbi kepen. Gyogyfurdoben akar egy nap alatt is, egyebkent evek kellenek hozza. Regen Szidollal takaritottak, ma nem tudom milyen szerek kaphatok.
jan. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Támad a korrózió? Ne egy karddal vegye vegye fel a harcot, hanem "lakkozza, szidolozza!"

😄😆😂

[link]

jan. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ❤️
jan. 10. 07:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Bármilyen márkájú fémtisztitó jó az ezüstre?
jan. 10. 12:29
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a címkéjén feltüntetik (általában úgy kezdődik, hogy "réz, ezüst, ... tárgyak tisztításához"), akkor igen.
jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vannak olyan ezüsttárgyak, melyeket a gyártó elkészültük után vékonyan fellakkozott. Az ilyeneket nem szabad megsúrolni, de nem is szükséges.
jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!