Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol voltatok/mit csináltatok...

Hol voltatok/mit csináltatok 1999. augusztus 11-én a teljes napfogyatkozás idején? több lenn

Figyelt kérdés

A kérdést az ihlette, hogy láttam sok videót/fórumot azzal kapcsolatban, hogy hol voltak az emberek/mit csináltak a 2001 szeptember 11-én, a terrortámadás idején.


Tehát 1999 augusztus 11-én teljes napfogyatkozás volt Magyarországon, ilyen nagyon ritkán van, előtte csak 1842-ben volt, és csak 2081-ben lesz, ami Magyarországon is megfigyelhető.


Én akkor 10 éves voltam, és otthon voltam. Mivel Szlovákiában lakom (Komárno környéke), itt csak részlegesen volt megfigyelhető, de emlékszem hogy azért kicsit elsötétedett az ég.


Hogy éltétek meg, írjátok le az élményeiteket, és hogy hol voltatok/mit csináltatok a napfogyatkozás idején.



jan. 13. 17:22
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Elmentünk a Balatonra, onnan néztük.
jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%

Otthon voltam egy olyan helyen, ahol csak részleges napfogyatkozás volt.


Emlékszem arra is, hogy aznap szomorú voltam, mert "nagyon drága" lett volna elmenni kirándulni és megnézni a teljes napfogyatkozást (kb. 200 km-re), ráadásul elmebeteg öreganyám nem sokkal előtte megint feszültséget szított a családban.


Szüleim valószínűleg elvoltak dolgozni. A dilis öreganyám talán fel se fogta, hogy aznap napfogyatkozás van, mert nálunk nem lett nagyon sötét, ő meg az alagsori konyhájában piszmogott és ki se jött az udvarra a részleges napfogyatkozás megtekintéséhez.

jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es szöveget kiegészíteném azzal, hogy én is tótiában élek és Komáromtól kb. 30 kilométerre lakom.
jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
Szalkszentmártonból profi felszereléssel néztük, baráti társaságban.
jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
56%
Szomorúan mentem haza, majd ebédeltem. :D Fel akartam keresni délelőtt a kiskörúti idegennyelvű antikváriumokat, de sok más üzlettel egyetemben ezek is zárva voltak, zápuljon meg a fejük. A mai napig haragszom rájuk, és lehet, hogy az én kívánságaim miatt, de meg is zápultak. Na jó, inkább az ebook biznisz fejlődése miatt. :D Nem zártak be, de a választék a hatvanadjára zsugorodott, már nem is érdemes felkeresni ezeket.
jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
A kertünkben néztem a Napfogyatkozást
jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Egy panellakás erkélyéről néztem végig a családommal, meg a fél lakóteleppel együtt.
jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem két éves voltam, szóval valószínűleg aludtam 😂
jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleinknél nyaraltunk öcsémmel a Velencei-tónál, és anyu felhívott előtte negyed órával, hogy szemüveg nélkül bele ne nézzünk a napba! A napfogyatkozásra nem is emlékszem... 😂 Még az osztálytársaim élménybeszámolója van meg pár nappal későbbről, akik a Balatonnál csöveztek hálózsákban.
jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám annyira meg volt ijedve az UV-szűrős nézőkkel kapcsolatos figyelmeztetések hatására, hogy jobbnak láttam ki se menni a szobából. Pedig két UV-szűrős szemüvegem is volt, amik azóta is megvannak eredeti csomagolásukban. Sajnálom, mert szép, verőfényes idő volt aznap.
jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!