Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy hét, az 6 éjszaka és 7...

Egy hét, az 6 éjszaka és 7 nap vagy 7 éjszaka és 8 nap?

Figyelt kérdés
jan. 13. 21:24
 1/9 anonim válasza:
96%

7 éj és 7 nap.

H-K-Sz-Cs-P-Sz-V

Kötőjelek az éjszakák és +1 a hétfő és vasárnap között. Szerintem nem bonyolult

jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%
Ne fárasszuk már egymást 🤣🤣
jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
7 nap, 6 éjszaka, és nagyjából két fél-éjszaka.
jan. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Egy hét hétfő 00:00:00-tól vasárnap 11:59:59-ig tart.
jan. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
7 nap és 7 éjszaka. Hétfőn az éjszaka 2. fele, vasárnak az éjszaka 1. fele tartozik bele, ezek együtt tesznek ki egy éjszakát a 6 teljes éjszaka mellett.
jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, hogy a nagy Levinnek miért csak vasárnap délig tart egy hét, hétfő nulla órától. És ha 23:59:59-et írt volna, akkor is lecsalt volna egy másodpercet!
jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A nagy Levin ***** válasza:

"Nem tudom, hogy a nagy Levinnek miért csak vasárnap délig tart egy hét, hétfő nulla órától. És ha 23:59:59-et írt volna, akkor is lecsalt volna egy másodpercet!"


Ez egy határozottan jogos észrevétel. Meg nem tudnám mondani, miért írtam a 23 helyett 11 órát. Pedig mindig átolvasom, mielőtt elküldöm.


"...akkor is lecsalt volna egy másodpercet!"


Ez igaz, de ebben az (óra) formátumban nem tudom pontosabban megadni (tized, meg századmásodpercekkel lehetne, de egy átlagos óra ilyet nem mutat), a 00:00 az meg már a következő napoz tartozik.

jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves nagy Levin, én ilyenkor szemérmetlenül szoktam 24:00:00-át írni, még a gyerekek furfangos matekfeladatainak megoldása során is. Hogy ilyen formátum nincs a kijelzőn? Kit érdekel, ha mindenki érti, és az időtartam is másodpercre megvan.

[Bő negyven éve ugyanis a szenzációs matektanárom azt mondta az ilyenre, amit csináltál, hogy "rácsos probléma". Amikor először mondta, csak néztünk rá, és nem értettük. Arckifejezésünket látva megesett rajtunk a szíve és kifejtette: - Sikkasztottál. Le fognak csukni érte, és rács mögé kerülsz! Na, azóta inkább formai hibát vétek, mintsem rácsos problémát csináljak :-) ]

jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%
3 nap, 2 és fél éjsazaka, három és fél féldélután, plusz másfél estelő. Plusz egy harmad késő délelőtt, de azt csak a szökőheteken kell számolni.
jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!