Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember le tudta volna futni...

Az ember le tudta volna futni a t-rexet?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodtam. Ha egy időben élt volna a két faj, vajon a zsákmányállatai lettünk volna, vagy esélye se lenne, mert fürgébbek, gyorsabbak vagyunk. Le tudnánk-e futni.

jan. 20. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Aki sportszerűen rendszeresen fut az le bírta volna hagyni.

Ha meg nem eszi :D

jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy csirkét sem tudunk lefutni.
jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A csirkét nem is akarjuk lefutni mert az nem emberevő.
jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Attol függ milyen távon.

Egy gyakorlot hosszútav futo a legtöbb állatot letudja futni hosszutávon

jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1: és aki ellustult? Puhány, csak a netflix előtt ül egész nap?

2: de a csirke teljesen más, más a testfelépítése. A t-rex nehézkesebb. Gondolom, valahogy lehet következtetni, arra, hogy mennyire bírja a futást, pl a csontok szerkezete alapján vagy mit tudom én. Meg hát ugye éppen a csirke célja lefutni minket, nem fordítva. És könnyedebb az egész állat. Szóval pont úgy, ahogy ő lefut minket, mi is lefuthatnánk a nálunk sokkal nehézkesebb dinót. Egyébként a csirke a t-rex legközelebbi, ma élő rokona állítólag. Elég jó példa volt tehát.

3: pontosan így van, hála égnek. Szörnyű lenne egy vércsirke.

jan. 20. 21:48
 6/14 A kérdező kommentje:
4: amíg fel nem adja. Mármint a t-t-rex. Szerinted mi meddig bírnánk? Leginkább arra gondoltam, hogy könnyebb mozgásúak, fürgébbek lennénk-e.
jan. 20. 21:51
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Átlag ember sprintben lehet letudna futni egy felnőttet. (Mi az a t-rex? Nem ez az állat nevének rövidítése.) Viszont a T. rex még mindig lazán kocogna utána, mikor az ember tüdejét köpné ki a fáradságtól. Nem gyors, de jóval kitartóbb.

Fiatal T. rex meg már más kérdés. Nem is éri meg futni az elől....

jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7: igazad van, rosszul írtam. Értem. Tehát akkor valószínű nem sok esélyünk lenne? Hála égnek, hogy már kihaltak.
jan. 20. 22:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7es, az ember pont hogy nem gyors de kitartó.

Egy elmelet szerint a legősibb vadasz modszer, hogy a homo erectus lassan de kitartoan a végkimerülesig üldözte zsakmányat.

Ez meg is figyelték termeszeti népeknél es ki is probálták hosszú tav futokkal es működik.


A T-rex 50km/órára is kepes volt de kétlem hogy tul sokaig. A gyakorlot futo órakig is képes futni.

jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Őseink/természeti népek és az elkényelmesedett fogyasztói társadalom közt van különbség.
jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!