Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kellett űrszondát...

Miért kellett űrszondát küldeni a Neptunuszhoz, ha már a Hubble és a James Webb is tisztán látja a bolygót?

Figyelt kérdés
Légköri elemzést meg tudnak csinálni.

#Neptunusz #Hubble Space Telescope #James Webb Space Telescope
febr. 10. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

A Hubble ennyit lát:

[link]


Ebből persze rengeteg mindent megtudnak, de egy szonda azért jóval több adatot tud gyűjteni.

febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Mit szólnál, ha kijelentené a párod, hogy mostantól felejts el mindenféle fizikai közelséget, de esetleg nézheted a házukat a közeli domb tetejéről egy jó távcsővel (és ha úgy alakul, az ablakukban véletlen akár őt is megpillanthatod).

Na valahogy így viszonyul egymáshoz egy odaküldött űrszonda által végzett megfigyelés egy Föld körüli űrteleszkópéhoz képest.

febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz, köszi a válaszokat.
febr. 10. 12:50
 4/13 sadam87 ***** válasza:
78%

Több rendbelileg is nem értem a kérdést.

1. Gondolom a Voyager-2 szondára gondolsz (mivel ez az egyetlen szonda, ami meglátogatta a Neptunuszt). Ezt 1977-ben indították, és 1989-ben ment el a Neptunusz mellett. A Hubble-t 1990-ben indították (és egy hiba miatt 1993-ig nem is tudott igazán éles képeket készíteni). A James Webbet meg 2021-ben indították, 2022-ben állt szolgálatban. Tehát a Voyager-2 indításakor a nagy űrteleszkópok még sehol nem voltak.

2. Lehet készíteni valamennyire részletes képeket a Neptunuszról a Hubble-el és a James Webbel. (Sőt, ma már a nagy földi teleszkópok között is van, ami kb. Hubble részletességű képeket tud készíteni.) És? Egy szonda ezerszer részletesebb képeket tud készíteni. A Marsról vagy a Jupiterről (vagy pláne a Holdról) már bőven az űrkorszak előtt is tudtak egész részletes képeket készteni, mégis indítanak hozzájuk szondákat, amik sokkal részletesebb képeket tudnak csinálni.

3. Egy szondának nem csak a képalkotás lehet a feladata. Persze egy csomó mindent lehet mérni távolról is, távcső segítségével, de vannak olyan mérések, amiket csak a helyszínen lehet elvégezni.

Egyébként tudtommal a közeljövőben nem tervezik újabb szonda indítását a Neptunuszhoz.

febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, a Voyager-2 szondára gondolok. Tudom, hogy abban az időben, amikor elérte a Voyager-2 a Neptunuszt, még nem volt Hubble, pláne James Webb. De az idő akkor is múlik, és amúgy is lettek volna nagytudású űrteleszkópok. Megjegyzésbe bele akartam tenni ezt, de végül nem tettem.

És igen, ahogy a NASAS EYES-on néztem, 2042-ben egy olyan bolygóállás lesz majd, amikor hintamanőver segítségével mind a 4 gázbolygóhoz tudnak űrszondát küldeni gazdaságosan.


Hasznos válaszok, köszönöm.

febr. 10. 13:01
 6/13 A kérdező kommentje:
Sadam87, neked a válaszaidat láttam más csillagászati kérdésekben, nyomtam is rá egy pipát.
febr. 10. 13:03
 7/13 sadam87 ***** válasza:
58%
Köszi! :) Engem is érdekel a téma (bár nem vagyok szakember).
febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Űr-SZONDA! Nem űrkamerát küldtünk, hanem űrSZONDÁT.
febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
#1 Elfelejtettek fókuszt állítani?
febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Próbálj a telefonoddal fél centiméteres távolságból lefényképezni bármit is úgy, hogy éles legyen a végeredmény.
febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!