Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A logikának az elveit ,hogyan...

HunLo kérdése:

A logikának az elveit ,hogyan alkalmazod?

Figyelt kérdés

Akár a hétköznapokban.

Akár más területen.



márc. 7. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ösztönösen.
márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Tudatosan.
márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
68%
Logikusan.
márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mojjo ***** válasza:
83%
Például logikusan átgondolom, hogy hova NEM kell vessző, azután pedig nem teszek oda is, ahová nem kell. Tudod, logikusan nem jó, ha a kedves olvasó szemrákot kap a kérdés elolvasásától.
márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, hogy csak akkor alkalmazom, amikor szükséges. 😎
márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudtam, hogy a logikának elvei is vannak. Azt hittem, csak logika van.
márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kiskapu is logikainak lett építve + nálunk úgy dukál, hogy az ember dedukál.
márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1;Azonosság alapelve

2;Az ellentmondásmentesség alapelve

3;A harmadik kizárásának alapelve

4;Az elégséges alapelve


6-nak

márc. 8. 06:39
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Átgondolva.


A logika gondolkodást is, és nem csupán ösztönt igényel. Van olyan, amikor elegendő az ösztön is, de a legtöbb dolgon gondolkoznunk kell, hogy a elégséges vagy tökéletes (logikus, következetes) döntést hozzuk meg, vagy lehetőséget válasszuk. Gondolkodás hiányában nem nagyon lehet logikáról beszélni. Az ösztön egyfajta okos-érzelem. De! Nem mindig működik helyesen. Az átgondolással tudatosulnak a tényezők "paraméterei" az adott kérdésben, és az alapján már könnyebben lehet logikus és helytálló döntést hozni.


A tapasztalatom az, hogy a legtöbb ember:

- nem gondolkozik (úgy általában)*

- nem tanulmányoz alapvetőNEK TŰNŐ – igen, én vagyok a "NAK/NEK TŰNŐ" ember... – dolgokat


*nyilván gondolkozni mindenki gondolkozik, de ez alatt egy...nem is tudom megnevezni milyen alapvető gondolkozást értek. Aki gondolkozik, és látja azokat, akik nem gondolkoznak, azok tudják, hogy miről írok itt.


És ebből kifolyólag, hogy nem tanulmányoznak sok-sok dolgot, nem szereznak információt, nem gondolják át a dolgokat, tehát ezek miatt kevés, hiányos és helytelen ismereteik lesznek (vagy inkább maradnak). Az ilyenek kevés esetben tudnak értelmes (teljeskörűen átgondolt, logikus) döntést hozni, noha a maguk szemében valószínűleg mindenki a tökéletes döntéseket hozza (amit természetesen hibásan látnak).



Sok-sok előzetes tudás és információ (a tapasztalat is tudás) kell ahhoz, hogy valaki egy kérdéskört jól át tudjon látni. A(z adott területen a) tudások és információk növelésével nő a logika, a helyes következtetés.

Azért nehéz megválaszolni a kérdezett folyamatokat, mert ezt nem szoktuk így megnevezve végigfuttatni, hanem ""egyszerűen csak meghozzuk"" a döntéseket a rendelkezésre álló ismereteink és tapasztalataink alapján.

márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!