Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Házi készítésű stirling...

Házi készítésű stirling motornál mi okozhatja a tengely lasabb forgását?

Figyelt kérdés

Videók alapján építettem egy stirling motort, sokat szenvedtem vele, de végűl is működik! Viszont annyi a gond vele csak, h alá teszek gyertyát mint a videóban, és forogni forog, csak lassan. A tengelyen kb egy 20 centi átmérőjű aluminium lapát van, aminek az egyik lapátjára nagyobb anyákat ragasztottam h ellensúly legyen és át lendítse a holtponton.

Szóval mitől foroghat lassan? Túl nagy a súly? Vagy valahol szivárog a levegő és nem tud rendesen nyomás kialakulni? Alátettem 2 gyertyát és valamivel gyorsabban forgott, de közel sem olyan gyorsan mint a videóban


márc. 22. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
A tiéd nem olyan kidolgozott. A számításaid és a valóság nem felelnek meg egymásnak.
márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát pedig igyekeztem, pont azt lemásolni ami a videóban van, és precízen megcsinálni. Na nem baj ennek is örülök h egyáltalán működik
márc. 22. 13:25
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Sok dolog befolyásolhatja a forgást, mint például azok is, amiket írtál, de az is lehet, hogy a forgó alkatrészek nincsenek eléggé megkenve.
márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!