Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik a doppelgä...

Szerintetek létezik a doppelgänger jelenség?

Figyelt kérdés

Mar az is kerdés volt hogy ide, vagy az ezotéria témakörben tegyem fel a kérdést.


Ha jól olvastam Freud pszichológiai ertelemben utal rá, de a szó jelentése alapján ez jóval több annál szerintem.


ápr. 10. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fejsd ki, mire gondolsz, mert így nem lehet megválaszolni a kérdést.
ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy van-e még valaki a világon, aki nagyon hasonlóan néz ki, mint mondjuk én vagy te? Nézd, vagyunk nyolcmilliárdan a Földön. Ha ennek negyede sem kaukázusi jellegű, még akkor is milliárdos nagyságrendről beszélünk. Szerintem ennyiből azért elég nagy rá az esély, hogy legyenek hasonlóak.
ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen fogalom a személyiségpszichológia, pontosabban pszichiátria tárgykörében. Ha komolyan érdekel, akkor ajánlom Prof. Tényi Tamás előadását; nem könnyű, de érdekes: [link]
ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként láttunk anyuval egy gyereket, aki pont úgy nézett ki, mint én. Szerintem létezik.
ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, nyilván minél átlagosabb a külsőd, annál valószínűbb, hogy legyenek hozzád hasonlító emberek. Illetve fordítva, minél extrémebben nézel ki, bármilyen szemponból is, annál kisebb az esélye hogy legyenek doppelgangereid. Törvényszerűen biztos nem igaz, hogy mindenkinek van hasonmása.
ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondol amikor önmagaddal találkozol és pl más ruha van a hasonmáson, egy olyan amit te 5 év múlva veszel csak meg.

Erre mit lehet mondani? Fodrozódás az időben, más dimenziók... bármi lehet.

ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából én sem tudom melyik a helyes definíció:


Tudományosabb megközelítés szerint

"A doppelgänger (kiejtve: doplgenger) jelentése pontos hasonmás, alteregó, tehát nem olyasvalaki, aki csupán hasonlít rád, hanem akivel a megtévesztésig hasonlítotok egymásra külsőleg, öltözködésben, viselkedésben, mozdulataitokban, esetleg főbb személyiségjegyeitekben egyaránt."

Hozzáteszik, hogy a tudósok szerint egy a trillióhoz az esélye hogy valaki tökéletes hasonmása legyen a másiknak, tehat matematikailag szinte lehetetlen.



Ugyanakkor egy másik forrás így ír róla:


"A doppelgänger jelenség egy német szóról kapta a nevét, amely hasonmást jelent. A definíció olyan kísértetre vagy szellemre utal, amely egy élő személy fizikai testének pontos mása, annak megkettőződése vagy asztrális ikertestvére."

ápr. 12. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!