Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feminizmus elterjedésével...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminizmus elterjedésével miért van még mindig ekkora nyomás a férfiakon, hogy magabiztosan, férfiasan, erősen viselkedjenek és továbbra is előteremtsenek dolgokat mint például anyagi erőforrások, szórakoztatás?

Figyelt kérdés

Miért van a férfiak sorsa elkapitalizálva a párkapcsolati piacon?


Egyenlőség címszó alatt nem kellett volna ezeknek az elvárásoknak már rég eltűnniük?


máj. 10. 12:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
59%

Ez megmaradt.

Az egyenjogúságot a nők nagy rész úgy gondolja, hogy őneki legyenek egyenlő jogai.

máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Mert ez egy biológiai szükségszerűség volt évezredeken keresztül és ilyen minták nem kopnak csak úgy ki 1-2 generáció alatt.
máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 sadam87 ***** válasza:
100%

Engem érdekelne, kinek az elvárásáról beszélsz. Biztosan van ilyen, de én például nem tapasztaltam. (Maximum önelvárás szintjén.)

Egyébként mondjuk ha azt figyelembe vesszük, hogy a férfiak ugyanazért a bérért jellemzően magasabb fizetést kapnak, vagy azt, hogy mekkora támogatást kapnak a várandós/kisgyerekes anyukák (pl. a GYES vagy a családi pótlék összege mekkora), mennyire könnyű beilleszkedniük a piacon kisgyerekkel, akkor nem meglepő, hogy van ilyen elvárás. (Ha már ennyire az egyenjogúság kérdését feszegetjük.)

máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem unod még a napi nyomoroddal teleszemetelni a tudományok rovatot? Süt a nap, csicseregnek a madarak, menj ki a szabadba, és élj!
máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek elég alap elvárások, bármelyik nemről is beszélünk. A férfiak jelentős részéről is elvárás egy nő felé hogy ne annyi teljen tőle, hogy szét tudja tenni a lábát. Persze lehet hogy neked ennyi is elég, de a többségnek ettől még magasabbak az elvárásai, nemtől függetlenül.
máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

5

“ Persze lehet hogy neked ennyi is elég, de a többségnek ettől még magasabbak az elvárásai, nemtől függetlenül.”


Tehát piacról beszélünk? Ki kell mondani! Na!

máj. 10. 14:31
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem, te beszélsz piacról.
máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

7


Te is hiszen azt írtad körül.

máj. 10. 14:36
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiféle piacról nem beszéltem. Hogy te milyen téveszméket költesz hozzá a szavaimhoz, az csak a te sarad.
máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

9


Nem költöttem semmit. Csak annyit mondtam, hogy te egy piacot írtál le.

máj. 10. 14:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!