Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a genetikai...

Mit jelent ez a genetikai mintázat?

Figyelt kérdés

Megesik, hogy félig magyar, félig bolgár vagyok. Ennek eredménye alacsony termet, beszédproblémák és infantilis arcvonások. Úgy nézek ki, mint egy 12 éves gyerek, pedig már 34 éves vagyok.

Nemrég kezdett romlani a beszédem, viselkedésem, orvosi javaslatra genetikai vizsgálatot végeztem. Az eredmény:

"Haplogroup H mitochondrial, subclade H5a. TSEN54, exon 8, mutation c.1172_1185delAGAGGAGCCAGCGC p.Gln391fs. 17p11.2 microdeletion"


WTF???? Mit jelent ez az egész?



máj. 12. 12:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A TSEN54 nevű gén 8-as számú exonjában az 1172-1185-ös pozíciókban normálisan jelenlévő bázispárok (AGAGGAGCCAGCGC) hiányoznak, emiatt a fehérjeszintézis egy korai stop szignálba ütközik, ami normálisan nem lenne ott. A 17p11.2 azt jelenti, hogy a 17-es kromoszóma rövid karján a 11.2-es lókuszon van a kérdéses gén, a microdeletion vagy magyarul mikrodeléció pedig ennek a genetikai jelenségnek a neve.


Haplogroup H mitochondrial, subclade H5a -> Ez pedig a mitokondriális haplocsoportod neve, amibe tartozol.

máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!