Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az iszfaháni kódex létezik...

Az iszfaháni kódex létezik vagy létezhetett (csak megsemmisítették) vagy pedig egy kitaláció?

Figyelt kérdés
Detre Gábor geológus állt elő, hogy talált egy ilyen kódexet Iránban, egy örmény kolostorban i.e. 500-ból, ami a magyar-hun azonosságot igazolná. A kódexről azóta sincs hír. Mi lett vele? Talán szánt szándékkal meg lett semmisítve, hogy ne derüljön ki az igazság?

máj. 14. 14:27
A kérdező szavazást indított:
A kódex igenis létezik
A kódex sosem létezett, Detre biztos kitalálta
A kódex meg lett semmisítve, hogy eltitkolják az igazságot a magyar-hun azonosságról
Nem tudom és nem is érdekelnek se a hunok, se a kódex, se a magyar őstörténet
17 szavazat
 1/3 UlfOrmson ***** válasza:
92%
Teljes mértékig kamu. Detre Csaba arra sem volt képes, hogy a kolostor nevének utánajárjon, mert ugyan van egy örmény kolostor Iszfahánban, de nem úgy nevezik, ahogy Detre hivatkozik rá. Illetve egyetlen fénykép sem kering az interneten az állítólagos kódexről.
máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kr. e. 500-ban nem hogy magyarok, de még hunok sem voltak, pláne nem Irán környékén, hogy a szerzetesek egyáltalán halljanak róluk.


Plusz, miért ne derüljön ki az igazság? Mi változna, ha a hun-magyar eredet igazolást nyerne? Mert úgyigazándiból semmi.


Én jobboldali érzelmű ember vagyok, de sosem értettem azokat, akik ebből érzelmi kérdést csinálnak és felhördülnek mondjuk a finn-ugor nyelvrokonságon, vagy a haplotípusos eredményeken. Az emberek kicsit túl sokat képzelnek ebbe bele, eleve nincsenek "tiszta" vérvonalak, hogy valaki igazán-igazán magyar, más meg csak félig legyen az, másrészt pedig mégha így is lenne, a nemzetek történelmi erényei nem a "nemzeti genomnak" köszönhető. Vagyis, ez egy tévképzet, hogy a "hun vér" az félisteni erővel ruházná fel a magyarokat, csak ezt el akarják titkolni, hogy ne is tudjunk róla. Ugyanígy tévképzet bármilyen más etnikumhoz valamilyen természetfeletti, vagy ősi erőt kapcsolni.

máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Itt elolvashatsz mindent, amit erről tudni érdemes:


[link]

máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!