Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megmagyarázhatatlan történt...

Megmagyarázhatatlan történt velem?

Figyelt kérdés

Nem hiszek a csodákban, racionális ember vagyok, de egyszer szemtanúja voltam, valami számomra megmagyarázhatatlannak:


Több éve történt egy őszi napon. Egy ismerősömmel beszélgettem az egyik balatoni móló legvégén. Sehol a vízen egy vitorlás vagy csónak, a vízpart mindenütt üres volt, ahová csak a szem ellát, rajtunk kívül két öreg horgász ücsörgött a móló kanyarulatában.

Egyszer csak a semmiből lezuhant közénk egy kődarab, olyan erővel, ha az eltalált volna minket biztosan meghalunk. A kő hatalmasakat csattant pattogás közben a fényjelző torony tövében, majd megállt. A két öreg horgász felé néztünk, meg pásztáztuk a partok meg az eget, de egy lelket se láttunk.

Felvettem a követ és elraktam szerencsekőnek (majdnem akkora, mint egy gesztenyedarab).


Mi lehet erre a magyarázat?



máj. 16. 09:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam esetleg egy madár dobta le olyan magasságból, hogy látni se lehet. Valaki azt tippelte, hogy csúzlival lőtték, de szinte ezt is nehéz elhinni, olyan volt, mintha az égből "pottyant" volna.
máj. 16. 09:46
 2/12 anonim ***** válasza:
Meteor(?)
máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sima szürke kavicsdarab :)
máj. 16. 09:57
 4/12 anonim válasza:

Tuti madár volt.

A kő lendületét és erejét pedig a magasság és gravitáció, súly befolyásolja.


Alig 1 cm es kő is lehet halálos, ha megfelelő tényezők adottak.


Lehet nem kellett a madárnak vagy kiesett csőréből, de vannak madarak akik pl diókat az emberek, autók elé dobják, hogy feltörjék nekik.

máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Milyen madár repülhet ilyen magasságban, ami képes követ szállítani?

Vadliba?

A Balatonon ősszel a legjellemzőbb a sirály, de azt láttam volna.

máj. 16. 10:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy szarka méretü madár simán elbír egy diónyi vagy tojásnyi ködarabot a csörében!
máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Meteor nem lehet, mert egy ekkora méretű meteor valszeg nem csapódik be, ha becsapódik, akkor nem találod meg. Általában a meteorok megolvadnak a levegőben, ezzel együtt fel is melegszenek, elég jellegzetes alakjuk szokott lenni. Ha sima kő volt, akkor inkább egy madár vagy csúzli, esetleg egy ejtőernyős (ilyenre már volt példa: az összehajtott ejtőernyőből esett ki egy kő).
máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
7.: A levegőben megolvadó és felforrósodó meteorit egy széles körben eltrjedt mítosz. A valóság ezzel szemben furcsa módon az, hogy a frissen hullott meteoritok hidegek vagy langyosak. Ennek az a magyarázata, hogy a légköri abláció során megolvadó vagy plazmává alakuló egészen vékony legkülső réteget a légköri súrlódás folyamatosan "lecsiszolja" a felszínéről, arra pedig a hullás néhány másodperce alatt nincs elég idő, hogy a meteor belseje is felmelegedjen. Ez ugyanaz az effektus, mint amit az űrhajók visszatérő kapszuláinál is alkalmaznak: a kapszula kerámiapajzsának légköri ablációja megóvja a kapszula belsejét a felforrósodástól.
máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 L.. István ***** válasza:
100%

Tess egy meteorit. Egy egyszerű szürke kő. A helyedben megnézetném.


[link]

máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Sokféle meteorit van, de az nem mítosz, hogy nem csak úgy leesik az égből egy ilyen tárgy. A felforrósodás különben simán lehetséges.


[link]


ilyen meteorit is van

máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!