Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meddig tartható fenn az...

Meddig tartható fenn az amerikai életszínvonal?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

???

Amíg lesz Amerika, lesznek amerikai polgárok, lesz amerikai életszínvonal is!

2010. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem a bolygó nem bírja mind a 7 milliárd embert amerikai életszínvonalon eltartani.
2010. dec. 27. 23:04
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Már most is mások isszák meg a levét az ottani színvonal fenntartásának: Irakban a kőolajért halnak meg, hogy nekik olcsó benzinjük legyen, a legnagyobb márkáknál pl: GAP rabszolgamunkások dolgoznak, ugyanígy éhbérért az élelmiszer iparban (kakaó, kávé ültetvények), az éhaljlatváltozáshoz nagyban hozzájárulnak, de egy klímacsúcson sem vállalnak semmit, ezért hát máshol áradnak a folyók, olvadnak a gleccserek. Önmagukat mérgezik a rengeteg génmanipulált, és vegyszerekkel teli élelmiszerekkel és gyors kajákkal, illetve ott van még az a rengeteg hitel is amit, még anno felvettek az európai államoktól.
2010. dec. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát a 6,5 miliárd nem amerikainak nincs is meg az a színvonala...
2010. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"hát a 6,5 miliárd nem amerikainak nincs is meg az a színvonala..."

Nincs meg a színvonala, de azt nem gondolod, hogy arra a szintre törekszenek több-kevesebb sikerrel. 1,3 milliárd kínai igencsak erre pályázik, nem kevés eséllyel. Ráadásul, hogy ha tényleg az általad említett 6,5 milliárd embernek nem sikerül, akkor bizony felmerül az a kérdés, hogy az ő erőforrásaikat a másik 0,5 milliárd éli fel.

2010. dec. 27. 23:14
 6/12 anonim ***** válasza:
ha száz évig nemzavart, most se fog... zabálják csak a hamburgereket, egyék magukat agyon... :D a kínaiakat meg ne irigyeld, erős ország, de az életszinvonal a béka segge alatt... csakhogy ez őket nemzavarja, igénytelen emberek...
2010. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"csakhogy ez őket nemzavarja, igénytelen emberek..."

Annyira igénytelenek, hogy a városiak mind autót vásárolnak. A tv-ben azt nyomatják, hogy Kína a világ legnagyobb autópiaca(wikin is említik). A falusi parasztok szegények csak, de ők is rohamozzák a városokat.

2010. dec. 27. 23:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, te vagy az az antitechnika-májszter aki kb. 3 hónapja feltett egy olyan kérdést, amiben azt ecsetelte, hogy a "világ nem bírja az amerikai életszínvonalat és a demokráciát" és ezért vissza kéne térni valami általad leírt primitív rendszerre, ami leginkább a Horthy-féle feudálkapitalizmusra hasonlított?


Mertha igen, akkor nagy marha vagy, hogy 3 hónap alatt semmit sem tanultál!


Inkább a tudomány fejlesztésével lehet itt jót tenni, előre kell haladnunk, nem visszafele!

2010. dec. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te vagy az az antitechnika-májszter aki kb. 3 hónapja feltett egy olyan kérdést, amiben azt ecsetelte, hogy a "világ nem bírja az amerikai életszínvonalat és a demokráciát" és ezért vissza kéne térni valami általad leírt primitív rendszerre, ami leginkább a Horthy-féle feudálkapitalizmusra hasonlított?"

Ezt látnom kellet, ez tette a koronát a nap végére! Természetesen nem én vagyok az, és erről most hallok először. Ja és nem gondolnom, hogy hortyturulnagymagyarsziríuszősközösségbe kellen visszatérni. Élek halok a tudományért.


"általad leírt primitív rendszerre"

én nem írtam javaslatot a helyzet megoldására!!!!!

2010. dec. 28. 00:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az emberiség ökológiai lábnyoma már most meghaladja a Föld eltartó képességét, pedig a globális átlag 1,8ha/fő, míg Amerikának ~5ha/fő...
2010. dec. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!