Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A II. Világháború alatt mi...

A II. Világháború alatt mi volt a helyzet Ausztráliával?

Figyelt kérdés
Remélem nem én vagyok a buta, hogy nem tudom, holott tudnom kéne. 8. osztályos vagyok. Félreértések elkerülése végett, ez nem házi, csak kíváncsi vagyok.
2011. jan. 10. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egybe volt a németekkel.Hitler elfoglalta.
2011. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első AusztrÁLiáról van szó, nem Ausztriáról.

A válasz pedig igen egyszerű. Mint a Brit Nemzetközösség tagja, a szövetségesek oldalán vett részt a háborúban.

Az ausztrálok az angol hadsereg berkein belül harcoltak Európában, illetve Japán intézett egy-két támadást Sidney és hasonló nagyvárosok ellen, de az nem volt jelentős.

2011. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm a válaszod, második válaszoló.

Csak azért érdekelt, mert a könyvünk sehol sem említette az ausztrálokat az egész témakör alatt, de így már világos. Mégegyszer köszi!

2011. jan. 10. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Főleg a Csendes-óceánt ellenőrizték. Mikor az amcsik eléggé felhergelték a japánokat, és azok támadást indítottak Pearl Harbor ellen, a támadás előtt már 1 héttel jelezte az ausztrál felderítés, hogy egy hatalmas japán flotta tart PH irányába. Persze ezt az amcsik leszarták, kellett nekik az ürügy, hogy nehogy agresszorként tűnjenek fel.


Tehát leginkább ott tevékenykedtek, azt nem tudom, Európába küldtek-e csapatokat. Ha igen, akkor nagyon kis számban.

2011. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

"Csak azért érdekelt, mert a könyvünk sehol sem említette az ausztrálokat az egész témakör alatt, de így már világos."


A gyakorlati szerepük kb. nulla volt. Valószínűleg ezért nem részletezik egy iskolás tankönyvben.


"azt nem tudom, Európába küldtek-e csapatokat. Ha igen, akkor nagyon kis számban."


Hát, egész Ausztrália lakossága nem túl nagy.

Valóban jelentéktelen számú katonát küldtek csak. Pár ezer fő (1-2 hadosztály).

2011. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét! Felpontoztam mindenkit.
2011. jan. 11. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Még annyit, hogy azokat a délkelet-ázsiai területeket, amiket Japán elfoglalt a vh során, többségében Indiából átvezényel angol és ausztrál csapatok szállták meg. Pl. Indonéziát is.
2011. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 11. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!