Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megállapítható valakinek a...

Megállapítható valakinek a személyisége abból, hogy milyen zenét szeret?

Figyelt kérdés
Tudtok ehhez esetleg linkelni mondjuk egy listát vagy leírást?
2011. jan. 18. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

Csak ilyet ismerek.

2011. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

emosok-emo zene- öngyilkos hajlam, nagy önsajnáltatás...

stb.. ilyen sztereotípiákra gondolsz? :D ilyeneket fel lehet állítani, de mi van azokkal( csak a maradék 90%ról beszélek), akik nem 1 fajta zenét hallgatnak? :D

2011. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha normális az illető akkor nem.
2011. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát én is több féle zenét szeretek/meghallgatok, de olyanra gondolok, ami igazán közel áll hozzám, hogy annak van-e vmilyen személyiségi oka.


Én pl. a smooth jazz-funky keveréket szeretem, és egy viszonylag nyitott személyiségnek tartom magam, aki minden területen szereti az újításokat, a változást. Van összefüggés a kettő között? Vagy aki klasszikus zenét hallgat, az meglehetősen konzervatív? Lehet-e ilyen következtetésekre jutni ezen a területen?

2011. jan. 18. 21:46
 5/12 anonim válasza:
hat az normalis..annak aki ki tudja ismerni az embereket..
2011. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez ökörség, már bocsánat.

Egy csomó minden meghatározza, milyen zenét hallgat az ember.

Nézzük mondjuk az én zenehallgatási szokásaim:

eleinte popzenét hallgattam, Spice Girls és rokonai (hú de rég írtam le ezt a nevet :D:D) - mindenki ezt hallgatta

aztán áttértem a rock/metal vonalra - apukám elkezdte a zenei "nevelésem"

aztán már inkább csak szimfonikus metal - ekkor már sokat foglalkoztam zenéléssel

aztán csak komolyzene - ekkor konzervatóriumba jártam

most meg "mindenevő" vagyok - zeneileg jóval képzettebb vagyok a nagy átlagnál, és igényem is van a jó zenére, így mindent meghallgatok egyszer, és ami tetszik, azt többször is.


Na, milyen a személyiségem?

Szerintem nem igazán lehet a zenehallgatásból leszűrni. És másoknál sem.

2011. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

utolsó ,lehet jó barátok lennénk,

lehet nem:D

2011. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sztem a személyiséged meglehetősen komoly. :) Akik szeretik a rock és a klasszikus zenét, azok sztem intelligensebbek az átlag mai embernél. De ez nem azt jelenti hogy ne lenne humorérzéked, hanem olyasmit, hogy nagyjából megvan a belső értékrended, és nem vagy annyira szétszórt. De persze ez nem biztos h így van, csak úgy gondolom, h azért igenis van köze a személyiségnek a zeni ízléshez. :)


És félreértés ne essék, én nem a fent említett stílusokat istenítem, mert ha más stílust szeretnél, akkor más jó tulajdonságokat mondanék.

2011. jan. 18. 22:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsóelőtti, ez csak azt jelenti, hogy a személyiséged -és a zenei ízlésed - érettebb, mint 12 éves korodban volt. Ez normális esetben így van. Egészséges ember személyisége fejlődik az évek előrehaladtával :)
2011. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Így van, az ember változik. Tizenhat éves koromig csak mesezenéket és musicaleket, illetve Disney zenéket hallgattam. Aztán bejött a j-pop és j-rock (japán pop és rock), majd húszéves korom táján elhagytam a j-rockot, de hozzácsapódott az instrumentális zene, az utóbbi egy-két évben pedig már bluest, jazzt, Sigur Róst, világzenét is hallgatok, de megtartottam a j-pop egy részét is. Akkor én most milyen ember lehetek?
2011. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!