Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Adott egy kutya, melynek a...

Sanyi54 kérdése:

Adott egy kutya, melynek a farkára kötünk egy konzervdobozt 50 darab 6-os anyával telerakva. A kutyát megijesztjük, elkezd szaladni: Most a kérdés: Hallja hogy zörög valami mögötte, megijed, egyre gyorsabban fut. Mennyire fog a kutya gyorsan futni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
gondolom olyan gyorsan ahogy csak tud... mi egyszer elejtettük a pórázt azt is zörgött mögötte ahogy futott és nagyon megijedt, hát elég gyorsan ment, aztán megállt, de egyébként nem értem hogy lehetne ezt megmondani akármilyen paramétereket is adsz meg ... :-S
2011. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
kivéve ha az egész cucc lecsúszik a farkáról
2011. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Hangsebességet elérve, már nem hallja, úgyhogy akkor megnyugszik, nem szalad gyorsabban...
2011. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A kérdés megoldása, egy fizikai tényen alapszik!!!
2011. jan. 20. 21:11
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

G=50 darabszám

p=6 (anyacsavar mérete)

z= 40 (kutya farokhossza) - elméleti szám

w= zörgés erőssége 230 decibel - elméleti szám

Végeredmény: a kutya maximum 35 km/h sebességet tud elérni, maximum 247 méteres távon.

2011. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
75%

Mivel gyakorlatilag lehetetlen középre helyezni a cuccot, ezért nem fog egyenesen futni, megáll, és a farkát fogja kergetni.

Ilyen elv alapján készült a CERN is Svájcban. Illetve az első fekete lyuk 2012 decemberében, aminek a neve Doomsday lesz.

2011. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Te egy állatkínzó vagy! :D


Különben is, az állatkísérlet nem szép...

2011. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
hát ezt én b@romira nem értem, mert nem tudok túljutni azon hogy nem mindegy hogy egy csivava farkára kötöd vagy egy magyar vizsláéra,érted... nem minden kutya tud ugyanolyan sebességgel futni.. vagy ez teljesen irreleváns :-D LOL
2011. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ez egy elvi felvetés volt matematika tankönyvből merítve!!

Én nagy állatbarát vagyok, 3 kutyám van nagy szeretetben élnek 1 kaukázusi juhász 1 puli, 1 komondor! Sorry!

2011. jan. 20. 21:24
 10/17 anonim ***** válasza:

A te farkadra kéne konzervdobozt kötni, meg hatos anyákat.


Mond meg a választ azonnal!

2011. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!