Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Napelemhez kell valami engedél...

Napelemhez kell valami engedély? Mennyi áramot állíthatok elő, akár egy családi ház teljes áramszükségletét is? Le is kapcsolódhatok az Eon hálózatról?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 05:25
1 2
 1/17 anonim válasza:

Szerintem nemkell engedély, mert nagyon drága berendezésekröl van szó. A másik hogy a hálózatról semmiféleképpen neméri meg lekapcsolodni, mert nemtudsz gondoskodni a kellö energia TÁROLÁSRÓL.

De ne vedd kézpénznek amit írtam, ez csak a national geografikon összeszedett "tapasztalataim" :)

2011. febr. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"Napelemhez kell valami engedély?"


Nem. A gyártónak legyen engedélye, nehogy gagyit sózzon rád.


"Mennyi áramot állíthatok elő, akár egy családi ház teljes áramszükségletét is?"


Nézz utána, nem triviális kérdés.


Meg kell adnod a rendszer adatait itt:

[link]


és az megadja, hogy évente hány kWh-ra számíthatsz.


Ha pl. északra néz a napelem egy 45°szögben álló tetőn, akkor 1 kWp napelem évi 500 kWh-t hoz a konyhára.


Ha dél felé néz és a tető szöge 35°, akkor akár 1000 kWh/év is kijöhet belőle.


1 kWp napelem ára kb. 1,2-1,5 millió forint, és általában 20 évre szoktak 80% teljesítménygaranciát adni.


Könnyen kiszámolható, hogy még 50%-os állami támogatás mellett is necces a megtérülés, szóval ne siesd el a döntést.

2011. febr. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy sokba lenne a teljes lekapcsolódás, épp ezért a kérdésnek az a része csak elméleti, illetve jogi alapú, hogy az esetleges teljes lekapcsolódás nem ütközne e valami jogszabályba, jövedéki törvénybe vagy mit tudom én. Vagy ezt inkább a jogi témakörben tegyem fel?
2011. febr. 20. 06:37
 4/17 anonim ***** válasza:

Lekapcsolódás: nem vagy kötelezve (az elektromos áram) szolgáltatás igénybevételére. A szolgáltatóval egyeztetve és az Ászf felmondási idejére tekintettel bármikor megteheted a lekapcsolódást.

Én inkább olyan dolgoknak néznék utána, mint a műemlékvédelem, helyi építési szabályzat, illetve statikai vélemény, hogy a tető elbírja-e a plusz terhelést.

2011. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egy családi ház villamos energia szükségletét szinte lehetetlen CSAK napelemes rendszerrel megoldani, -a jelenlegi költségek-árak mellett. A kisebb fogyasztók ellátása -világítás, rádió, TV, PC, hűtő, stb.- megoldható,de ezekhez is kell megfelelő kapacitású akkumulátor egység + átalakító -ami az egyenáramot váltóárammá alakítja. A rendszer ára elég "húzós".

És akkor még nem beszéltünk a nagyobb teljesítményű háztartási gépekről. Egy jobb porszívó/több mint 1KWatt, mosógép vízmelegítés szintén, vasaló, stb./

2011. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A napelemhez nem kell engedély,amíg a saját kertedben/házadon van.

Az eon-tól is lekapcsolódhatsz,de ennek nincs értelme több okból is :


Ingadozik áramtermelésed,van amikor túl sok,..van amikor nulla,ezt vagy tárolod drága és relatív rövid életű(KB 5 év) akkumulátorokban,és rossz hatásfokkal/sok vesztességgel.

Az áramszolgáltató visszavásárolja a többlet energiádat(pl nyáron),ehhez 2 irányban működő villanyóra szükséges,de ezt velük kell megbeszélni,hogyan-mit kell csinálni,de nem olcsó egy ilyen "művelet".

Ha valamilyen hiba van a rendszeredben ott maradsz áram nélkül.

2011. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek a hasznos információkat. Utánanézek majd ezeknek a dolgoknak mielőtt nekilátok. :)
2011. febr. 20. 11:18
 8/17 anonim ***** válasza:

ma 06:37


A teljes lekapcsolódásnak gazdasági hátránya van: 2-3-szor akkora napelemkapacitás kell (ugye télen kevésbé süt a nap), és akkumulátorok. Ez így együtt simán 6-7 millió Ft.

2011. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

09:33


"Az áramszolgáltató visszavásárolja a többlet energiádat"


Az átvételi ár olyan alacsony, hogy racionálisabb alultervezni a napelemeket és nem a hálózat számára termelni az áramot, hanem csak a saját fogyasztást (nem nulláig) csökkenteni.

2011. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy tervezem, hogy alultermelek. Ez csak kérdés volt. :)
2011. febr. 20. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!