Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel tudnám agyam kapacitását...

Mivel tudnám agyam kapacitását/sebességét növelni?

Figyelt kérdés
csak ennyi a kérdés...
2011. márc. 6. 20:12
 1/8 Csabi34 válasza:

Az agyban lévő dopamin és szerotonin szintet kellene növelni, erre vannak készítmények. Ez a mesterséges mód hosszabb távon káros lehet, hogyha olyan készítményt használsz, aminek van mellékhatása.

Organikus úton is lehet az agy kapacitását, mint pl memória növelni. Pl. tanulj meg 5 idegen nyelvet és a hatodikat már pár hónap alatt elég jól elsajátítod. Ez egy 5-1

2011. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csabi34 válasza:

... ez egy 5-10 éves folyamat.

Én 20 évet, napi 8-10 órában szántam erre, némi sikerrel. :)

Mármint kreatív memória és kapacitás bővítésre.

2011. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mivel tudod a tested bármelyik részének teljesítményét növelni? Ha használod, edzed.

Hasonlóan az agyadnál is, használni kell sokat, azt fejlődik tőle. Matekozz, csinálj logikai feladatokat, tanulj meg új dolgokat, stb.


Vagy ez csak számomra ilyen magától értetődő, mert valahogy mostanában egyre gyakrabban látok ilyen kérdéseket?

2011. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Rákötöd 220 voltra.
2011. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokan gondolkodnak ilyesmiket, mindenki keresi az egyszerűbb megoldást, hogy könnyebben mennyen az élet mivel a tanulás is egy megoldandó probléma. Szeretünk lusták lenni.

Mindenesetre idővel rádöbben az ember, hogy attól fejlődik igazán, ha valamit művel. Érdekes, de nem is kell hozzá sokat teljesítened. Ma lesz geodézia ZH-m, nem aludtam, mert próbálgattam tanulni. Elég kemény ZH lesz, mert ahol én tanulok ott ez az überbuktató tantárgy. Nem sokat foglalkoztam vele, de azért minden héten egyszer elővettem tanulgatni az előadáson vett anyagokat. Elég volt ennyi, és a 100 A4-es oldalról tudnék beszélni bármelyik fejezetről. Ez persze nem jelenti azt, hogy meg lesz a ZH, mivel hétvégén kellett volna tanulnom még pár fejezetet és a számolást se néztem át, pedig terveztem, de a lustaság eluralkodott rajtam. Mindenesetre elég, ha valamivel foglalkozol és ne várd azt, hogy egy nap alatt fel is fogod és meg is tanulod. Vissza-vissza kell olvasni a már megtanult anyagokat, és észreveszed, hogy vannak benne olyan dolgok, amiket észre se vettél, vagy nem fordítottál rá kellő figyelmet és meglepetést okoz. Ennek következtében megjegyzi az agyad az eltérést amit tapasztaltál. De hogy észrevedd az eltérést az agyadnak fel kell dolgoznia a kapott információkat. Ezért nem lehet valamit 1 nap alatt megtanulni (és megérteni) tartósan. Olvasgatni kell néha azt is, amit már "tudsz".

2011. márc. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg egy beépített E meghajtó segíthetne rajtad... :D
2011. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
90%
olvasol sokat, tanulsz és persze alszol eleget hogy be tudja fogadni minél gyorsabban az agyad az új információt és az akkor bírja ha ki van pihenve
2011. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2017. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!