Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valójában repült 1961-ben...

Valójában repült 1961-ben Gagarin?

Figyelt kérdés
Április 12-én lesz ötven éve, hogy bejelentették. Közben kiderült, hogy parancsra vettek részt a kiképzésen több csoportban és égtek el az űrhajókkal együtt a vadászpilóták. Aki valójában repült (a programvezető saját fia), az a visszatéréskor összeégett, később meg is halt, helyette mutatták be a jóképű nagy kommunista párttag szovjet tisztet, aki szerepet játszott. Vagyis hazudtak. Ez igaz lenne?
2011. márc. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:

Ha ezt akarod hallani..

Nem, nem repült, eredeti végzettsége színész, Hruscsov kedvence volt, de még így is csak hosszú betanulás után tudta "előadni a történetet".

Az amerikaiak meg nem szóltak semmit, nem akarták az oroszokat égetni mindenféle kitalált kapott történettel, lenyelték azt, hogy az oroszok világ előtt mellüket döngették, MI VAGYUNK AZ ELSŐK!

2012. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
Kinek hiányzott ez az EU-nak nevezett trágyadomb? Érdekes módon a görögök a "mi kutyánk kölkei", megmentették őket. Pedig ezerszer magasabb szinvonalon élnek, mi hamarosan az afrikai éhezőkkel kerülünk egy szintre. Kösz diszes politikusaink!
2012. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
Ha az amcsik gyanítottak vagy tudtak volna valamit, azonnal megszellőztetik, és nem nézik szótlanul.... ergo tényleg repült. Ha nem igy lett volna, pár héten belül aláássák.
2012. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
2011-03-23 00:30 Köszi a színvonalas válaszokat! sokat tanultam belőle! Sajnálom, hogy ilyen kevés valódi tudással rendelkező egyén látogatja ezt a fórumot.
2012. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
Egyébként a repülőbalesete után mi lett a családjával? Írjam ki klön kérdésbe, vagy itt is megválaszoljátok? (Gondolok ilyesmire pl. hogy újraházasodott-e a felesége, mi lett a két kislányból felnőtt korukra stb..)
2012. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
Nem írnak róluk semmit. Ott éltek valahol (talán Csillagvárosban), most már biztosan orosz állampolgárok, álmukban se jut eszükbe ez az egész.
2012. márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
[link] - bár ebbe nem sok van. A másik lánya (a kisebbik) meg tavaly azzal foglalatoskodott, hogy levédesse az apja nevét, mint egy márkát...
2012. ápr. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
Most olvastam el Nemere könyvét a "témában". Hát bűnrossz volt. Egy csomó, szerinte nagyon elgondolkodtató eltérésre ma már tudjuk a választ. Az meg kifejezetten nevetséges, hogy a szerző úgy emlékszik, hogy ő már 11.-én hallotta, hogy fellőttek a szovjetek egy embert... szerintem meg zavaros már a memóriája. Mondjuk nem is csoda, kissé bolond már szegény. Az meg egyenesen vicces, hogy egy halom álnév alatt ő már mindenről írt könyvet. (egy példa: anno a Kurszk tengeralattjáró katasztrofájáról is, az eset után 2-3 hónappal már ki is adták, azaz baromi gyorsan írta, villámsebességgel.. ott is mindenféle összeesküvés-elméleteket hozott össze. Később, évek múlva alaposan utána jártak ennek a katasztrofának, kiemelték a roncsot stb... végül kiderült hogy semmi nem úgy volt, mint ahogy azt Nemere összefantáziálta. És erről a NAtGeo készített dokfilmet, nem valami paranoiás keleti vacak...) Kb. ennyire kell hinni ennek a könyvnek is. Szerintem ez az ember ebből él. Tákolmányokat ír, saját fantáziálásait tényként közli, és pénzt keres vele. Gáz.
2012. ápr. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
De mondjuk Nemere nem is tekinti ezeket a műveket "dokumentumoknak" (legalábbis remélem), ami alapján véleményt kellene formálni. Kicsit olyan, mint Dan Brown... izgalmas féligazságok + összeesküvés + fantázia. Szerintem a baj azokkal az emberekkel van, akik képesek komolyan venni és előnyben részesíteni a valódi, kutatáson alapuló, hiteles dokumentumokkal alátámasztott könyvekkel szemben.
2012. ápr. 20. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen Nemere mindenről írt már könyvet, amit csak el tudsz képzelni. csak egyik se hiteles. Még ha Dan Brown-féle lenne, jól szórakozna az olvasó. De még az se megy. Kicsit utnanéztem: ezt a gagarinosat lefordtották egy halom Kelet-európai nyelvre. Következtetés: rajtunk, magyarokon röhög az egész ex-keleti blokk. Ja igen, a kedves "író" megemlíti, hogy azok a pofátlan oroszok bezzeg nem fordították le és adták ki ezt a remekművet- következtetése ebből= tuti igaza van, mert az oroszok sumákolják a nép előle, amit ő leírt.


De hogy még egy kicsit piszkálódjon, van itt más iromány is.

Vettem a fáradtságot, és elmentem a könyvtárba. Amúgy is érdekelt az űrhajózás hőskora, úgyhogy kivettem fél tucat könyvet, Tyitov memoárjától kezdve Kubaszovig. És mi akad a kezembe? Egy újabb Nemere-remekmű, a következő címmel: "Halott űrhajósok keringenek a kozmoszban". ennek kb felét a Gagarin-könny ismétlése teszi ki, ugyanazokkal a blőd kérdésekkel, mint pl. ugyan miért hamvasztották el még aznap este a maradványdarabjait, amikor megtalálták a holttestet? Hát itt kiakadtam: mégis mért ne tették volna? Leszakadt emberi testrészeket kellett volna netán mutogatni a csaádnak és a világnak? Szóval hasonló felvetések vannak benne, kiegészítve még néhány elméletel, miszerint titokban felbocsátott űrhajósok Vosztokba zárt tetemei máig éggé fagyve keringene a Föld körül, plusz a mélyűrben, ahova letértek/kilökődtek.

Elmebeteg ez az ember. Nyilván voltak csúsztatások, pl. Gagarin leszállásakkor, de ettőlmég nem kevés z, amit bevállalt. És igen, maga Jurij gagarin szépen átugorja a leszállás körülményeit a saját könyvében. HOgy miért? Mert erről nem beszélhetett. Következtetés: nem hazudott, mert nem írt helyette oda mást, hanem inkább csendben maradt. Vagy Nemere szerint már ez is bűn? "Jogában áll hallgatni" - Hány filmben is hallhattuk már ezt? Na, a SZU-ban pedig néha nemcsak választási opció volt a hallgatás, hanem egyenesen bölcs döntés. Ettől függetlenül a repülés biztos hogy megtörtént, ha nem így lene, a kisegítő személyzet bármely tagja, az orvosok közül valaki, vagy akár a még élő űrhajósok beszélnének már róla. Elvégre több, mint húsz éve megtehetik már. Bár megnézem, ki lesz az az állat, aki odatrollkodik Tyereskova vagy Leonov színe elé feltenni ezt a kérdést.... Lehet úgy jr majd, mint a pofátlan amcsi újságíró, aki meg akarta esketni Buzz Aldrint a Bibliára, hogy tényleg járt-e a Holdon. Aldrin akkorát behúzott neki kamerák előtt, hogy a fickó köpni-nyelni nem tudott. Na egy ilyen lassan Nemere is megérdemelne.

2012. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!