Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a valószínűbb? Vélemény...

Melyik a valószínűbb? Vélemény Nyilvánítós kérdés :D

Figyelt kérdés

Lehet nem lesz annyira tudományos, kicsit fiktívebb de te melyiket tartod valószínűbbnek:


1. Robotok fejlődésével eljutunk a mesterséges intelligenciává, az okos robotok beépülnek a mindennapokba és esetleg lázadást indíthatnak a világ ellen. Stb.


2. Az állam vagy egy a fölötti szervezet ami teljesen titkos irányítja a világot, a fogyasztói társadalmat, minden megvan rendezve a világban, és mi mint bábok élünk úgy ahogy a felsőbb vezetők irányítanak minket pl médián keresztül stb.


2011. márc. 25. 22:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehetséges, de inkább az első. Ha a robotról beszélünk, akkor van 3 törvény, amit bele kell programoznunk. Asimov törvények ugye. De egy számítógépben semmi sem "Ultimate felülírhatatlan kód" vagyis ha a robot egy hálózaton van, és a hálózatot egy olyan vírus fertőzi meg, ami egyszerűen megváltoztatja ezt a három törvényt, már kész is a káosz. Egy terrorszervezet pl. hihetetlen fegyverhez jutna, ha egész Amerikában az összes robotot ők uralnák. Feltörhetetlen rendszer pedig nincs.
2011. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

12:16


"az MI kutatás már most olyan vizeken halad, ahol a programozó nem tudja mindig pontosan, hogy mit fog tudni a robot"


Viszont ha a robot elkészült, akkor ki lehet próbálni. Ki fog megrendelést adni egy selejtes (nem a feladatát végző) robotra? Mi fogja a kutatókat arra ösztönözni, hogy egyre rosszabb gépeket gyártsanak?


"Hameg valaki minél emberszerűbb robotot akar csinálni"


A kutya sem fog emberszerű robotot rendelni. Melyik gyár gyártósorára kell "minél emberszerűbb" robot?

2011. márc. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Viszont ha a robot elkészült, akkor ki lehet próbálni. Ki fog megrendelést adni egy selejtes (nem a feladatát végző) robotra? Mi fogja a kutatókat arra ösztönözni, hogy egyre rosszabb gépeket gyártsanak?"


De vannak feladatok amiknél elég nehéz teljesen letesztelni egy robotot. A jövőben nem olyan robotot fognak gyártani ami kinyitja az ajtót, ha megnyomsz egy gombot a távirányítón, ez nem mesterséges intelligencia, ez semmi. Olyan gépekre meg programokra gondolok, amiknek nem tudja pontosan a határait a programozó, néhány tesztadattal leteszteli, de utána lehet hogy fél év múlva hallja egy ügyfelétől hogy váó, és még ilyet is tud, és ezen a területen is használható, és még erre is megtanult figyelni.


"A kutya sem fog emberszerű robotot rendelni. Melyik gyár gyártósorára kell "minél emberszerűbb" robot?"


Hol van már az a kor ahol gyártósorra készülnek a gépek. Nézz körül: ipod, laptopok, gps... de még csak a mesterséges intelligencia küszöbénél vagyunk. A jövő gépei kikérdezik tőled a házifeladatot, javaslatod adnak neked a napirendedre, elkészítik a reggelid, viccet mesélnek, de csak olyat amilyenek neked bejönnek. híreket mondanak, és ha valamelyik hír jobban érdekel, akkor belekérdezel hogy pontosan hol is volt ez? Honnan is ismerős a hírben szereplő ember neve?

2011. márc. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Te nagyon kevered a science fictiont a realitásokkal. Amiket leírtál, még azért elég messze van, hidd el.
2011. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ehhez csak annyi kell, hogy kapcsolódjon az internetre, és pár hangparancs, ami egyből indít egy google keresést, mondjuk: "Keress rá egy közeli Mcdonalds-ra a térképen" és akkor az alapértelmezett programmal (mondjuk google maps) körülnéz, vagy lekéri a többi robottól, akiknek már adták ezt a feladatot.
2011. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Utolsónak: Te nagyon kevered a science fictiont a realitásokkal. Amiket leírtál, még azért elég messze van, hidd el."


Hidd el hogy nincs már olyan messze. Persze a jövő képlékeny, de most hogy hardveresen elértünk oda ahol most vagyunk, szoftveresen eléggé beindultak a dolgok. A genetikus algoritmusok, neurális hálók, adatbányász módszerek, mintafelismerés, most kezdenek igazán beindulni.

De a kérdező nem adott meg határidőt, szóval a kérdés csak az hogy lesz e ilyen, nem az hogy mikor.

2011. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!