Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Káoszelmélet létezik?

A Káoszelmélet létezik?

Figyelt kérdés
Láttam a pillangóhatás című filmet, és utána is olvastam(habár nem sokat értettem belőle...), de ha ezek a dolgok le vannak írva, és valaki foglalkozik is ezzel, akkor csak létezik. Vagy nem? :S teljesen összezavarodtam
2011. ápr. 2. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Létezik.

Én azóta ismerem, mióta Dr. Ian Malcolm beszélt róla a Jurassic Parkban.

2011. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
f*szom nem igaz, hogy ennyire seggarcok az emberek, hogy ha valaki kiemelkedik a lineáris élet gondolkodásából, akkor azt mindjárt hülyének kell nézni...lehet naív vagyok, de legalább én merek gondolkodni,kérdezni, de a választ énsem tudhatom mindenre, ezért gondoltam hogy felteszek 1 kérdést hátha valami értelmes ember tud rá válaszolni.
2011. ápr. 2. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok


Mi a baj? Én is hiszek a káoszelméletben, és az idegen attraktorokban is. Csak "érdekességként" írtam oda a Jurassic Parkot.

2011. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor bocs, csak ez a jurassic park rohadtul nem erről a témáról szól,ezért gondoltam...na mind1 sry :)
2011. ápr. 2. 21:04
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
Létezik, persze, de inkább "dinamikus rendszerek elmélete" címmel keresd. A káoszelmélet egy szép, trendi kifejezés, de valójában nem erről van szó.
2011. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De, ha érdekel a téma, olvasd el a Jurassic Parkot (Őslénypark volt a címe asszem magyarul) és Az elveszett világot Michael Crichtontól, mert roh@dtul erről szólnak :)

Az elveszett világot legalábbis tudom ajánlani, ott nagyon jól bemutatja az elméletet, végigvezeti az egész könyvön. Az első kötetre (Jurassic Park), nem emlékszem, ott lehet, hogy nem ez a téma főleg.

Tehát ja, létezik. Annyit tudok róla, hogy sok mindenre próbálták már ráhúzni. Nekem tetszik, de ez főleg pont Michael Crichtonnak köszönhető, mert etológiai példán fűzte végig. Az meg nekem nagy kedvenc.

Tudományos forrást, ami hasznos és hiteles, hirtelen nem tudok. Nagyon rég nézegettem én ezeket :D

2011. ápr. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, létezik. Az elmélet lényegében arról szól, miszerint a káosz elvén működik a világ, tehát működési dinamikáját nem lehet megjósolni előre biztosan. Ám később a káoszon túl lassan betekintést nyertek a dolgok működésébe, ahogy a technika fejlődött, így lassan látni kezdik a rejtett összefüggéseket a világban. A pillangó-hatás pedig szintén egyszerűsítve arról szól, hogy egészen kis dolgok mennyire meghatározóak lehetnek, főleg az idő előrehaladtával, főleg az időjárás esetében. Elnagyolva újfent... erre példa: egy pillangó szárnycsapása Kínában, olyan légáramlatot indíthat meg, amely Amerikában tornádót eredményezhet.

További információt szerezhetsz még a témáról, ha igazán érdekel az alábbi helyen:

[link]


Ugyanakkor, ha már a netes magyarázat is összezavart, ill. nem volt túl érthető, akk. csak saját felelősségre a könyvvel, mert nem túl könnyű olvasmány laikusoknak.

Továbbá "tudományág is létezik a témában", a neve: kaológia. A Jurassic park-ban kb. 1-2 mondta hangzott a "p-hatással" kapcsolatban szal. arra úgy gondolom nem érdemes időt pazarolni csak ezért.

2011. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A könyvekben benne van rendesen. Az első kötetet mondjuk egyszer olvastam, még 11 éves koromban. Arra nem emlékszem olyan jól. De a második totál erről szól, sokszor előveszem.
2011. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!