Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyüzemi tojástermelés. Hol...

Nagyüzemi tojástermelés. Hol a kakas?

Figyelt kérdés
Egyik nap láttam egy műsort, ahol kis ketrecekben egymás hegyén-hátán tyúkok, a tojások meg potyognak ki folyamatosan egy csőbe. Hogy termékenyülnek meg ezek a tyúkok?
2011. ápr. 30. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
a kettő nem u.a. a tojást minden nap tojja a tyúk nem kell oda a kakas! ha csibekeltetőt láttál volna ott sem lenne kakas mert nem hatékony,azokat beoltják a kakas cuccával azt hiszem, hogy mindegyikben legyen pipi.
2011. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
csak hogy biztos legyen igen beoltják,tűvel vagy valami olyasmi szerkentyűvel nem reped meg a tojás.disznótelepen sem várnak a kandisznóra van e kedve.ott is ez a módszer.mert elképesztő mennyiségű tojást és húst zabálunk muszáj a max kihasználtság.szerintem szörnyű de ez van.
2011. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tyúkoknál az evolúció és a tenyésztés folytán úgy alakult ki hogy nem kell megtermékenyülnie ahhoz hogy tojást tojjon.Kiválogatták a sokat tojó fajtákat ezek már nem is kotlanak meg csak tojnak feszt.Az ilyen tojások nem fiasak nem lehet kikeltetni őket.
2011. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Ezért szoktam ajánlani a tojásevést az állatszeretet miatt vegetáriánusoknak, mert a bolti tojásból garantáltan soha nem lehetne kiscsirke.
2011. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
A kiscsibe nélküli tojás a tyúk menstruációja, nem kell hozzá kakas. :D
2011. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Na jó étvágyat......:D
2011. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!