Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van-e olyan szakember aki...

Van-e olyan szakember aki feltudja térképezni a házban lévő vízcsöveket?

Figyelt kérdés
A házunkban sajnos valahol elfolyik a víz és nem tudjuk hol. a vízóra pörög és folyamatosan folyik el a víz hallani is lehet a csövekben, de nem akarjuk az egész házat szétveretni ezért kéne egy olyan műszer vagy szakember aki megtudja határozni hol folyik el a víz. válaszokat elörre is köszönöm. :)
2009. márc. 10. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de szerintem a földhivatalban vagy mit tudom én hol megvannak mindennek az alaprajzai, tervrajzok, és a csövek elhelyezkedése is.
2009. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia, szerintem is a Földhivatalban kellene ilyen műszakirajznak lennie.

Ha társasházban laktok, akkor pedig a közös képviselőnél kellene lennie ilyen papírnak, legrosszabb esetben valahol utána tud nézni.

2009. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a falban folyik a víz annak már látható nyoma lenne. Szerintem is a földben folyik el valahol. Ma már meg tudják azt csinálni, hogy nem kell kiásni hanem a régi vas csőbe bele húznak egy műanyag csövet és csak a két végén kell a régi vas csövet megbontani, hogy a behúzott műanyag csövet rákössék a vízórára és a lakás hálózatára.

Másik megoldás a geofon nevű készülék, amivel szinte centi pontossággal meg lehet találni a lyukat és csak ott kell ásni. De sajnos az a cső lehet, hogy már jól el van rozsdásodva és máshol is kilyukat talán már holnap.

2009. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy nagyon precíz mikrofonnal ,,le tudják hallgatni" a csöveket. Ezt nálunk a vízmű munkatársai végezték, ha jól emlékszem ráadásul ingyen.
2009. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!