Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy igen erős földrengés...

Egy igen erős földrengés aktiválni tud egy 2. világháborús bombát?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkora, hogy aktiválja a bombát, akkor az általa okozott kár már eltörpülne szerintem.
2011. máj. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Silber ***** válasza:
Kétlem... Ilyen fontos berendezések sokszorosan biztosítottak, egyéni azonosítórendszer szükséges üzembe helyezésükhöz. Nem hinném, hogy egy naaaaaagy piros gombbal (Don't touch me felirattal) lehetne elindítani, badarság lenne... Az atombombákat robbanásokkal szokás elindítani, pl. TNT-vel (ha hasadóbombákról van szó). A TNT igen jó tulajdonsága, hogy még nyílt láng hatására sem robban fel, csakis elektromos iniciálásra.
2011. máj. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Silber ***** válasza:

Hopp, félreolvastam, atombombára asszociáltam...

A II. VH-s bombák attól is képesek felrobbanni, ha megmozdítják őket a tűzszerészek. Ha a földrengés során ütés éri, elképzelhető.

2011. máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:
Csak laikusként merült fel bennem, hogy akár egy vakond is tudna aktiválni egy 2. vh-s bombát?
2011. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Silber ***** válasza:
Azt azért kétlem. Inkább kikerülné, nem vacakolna a mozgatásával.
2011. máj. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy nagy sebességgel közlekedő, ütvefúróként funkcionáló vakond tudna csak beindítani egy II. vh-s bombát. A vakondoknak nagyon jó a szaglása (a föld alatt sokat nem érne a látással), kiszagolja, hogy nagy mennyiségű rozsdáló fém van előtte, és kikerüli. De ha ráejted akkor egy vakond is beindíthatja a bombát.
2011. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!