Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy a tükör...

KUKI88 kérdése:

Mitől van az, hogy a tükör megfordítja a jobb és a bal oldalt, de nem fordítja meg a felső és az alsó oldalt? Honnan tudja a tükör, hogy merre van felfelé?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Ajjaj...
2011. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hat ezen jot nevettem :)))
2011. máj. 23. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
úristen. na ne...
2011. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés már volt, és érkezett is rá jó válasz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Ha nagyon érdekel [ google első találata]:

[link]

2011. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A tükör nem fordít meg semmit!Ugyanazat az oldalt ugyanarra az oldalra vetíti vissza!
2011. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Agyalni tudsz, de nem igazán érted, mi hogy működik..

De most mit lehet erre mondani?

Nézz bele egy fényes kanálba..

Mondjuk lehet ezzel csak összezavarlak.

Na majd lesz belőled valami. Mondjuk rendőr.

2011. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sajtoskifli ***** válasza:
Egyébként szólok hogyha fölötted van a tükör, akkor a jobb-bal marad, és a fent-lent cserélődik fel Oo
2011. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A síktükör nem fordítja meg az oldalakat. Ez az érzet csupán abból adódik, hogy az ember teste nagyjából oldal szimmetrikus a függőleges tengelyére. Így valóban úgy tűnhet, hogy felcseréli az oldalakat, de ez rögtön "cáfolódik", ha egy fekvő ember nézi magát a tükörben.
2011. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A következő a helyzet. A fent és a lent abszolút fogalom, ami alatt azt értem, hogy ha két ember áll szemben egymással, akkor mindkettőnek ugyanaz lesz a fent és a lent. A jobb és a bal azonban egy relatív fogalom, a két ember számára ellentétes oldalon lesz."


Ezt írta a válaszoló a másik kérdésnél. Én is ezt szoktam írni/mondani erre a kérdésre. De az a durva, hogy ő ezután még írt 10x ennyi szöveget. Minek? Retardáltaknak minek magyarázni? Aki ennyiből nem érti meg abba felesleges az okosság.

2011. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

"A következő a helyzet. A fent és a lent abszolút fogalom, ami alatt azt értem, hogy ha két ember áll szemben egymással, akkor mindkettőnek ugyanaz lesz a fent és a lent. A jobb és a bal azonban egy relatív fogalom, a két ember számára ellentétes oldalon lesz."


Nem, az elölt és a hátult cseréli fel.

2011. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!