Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen "hibákat" tudtok...

Milyen "hibákat" tudtok említeni a "Vissza a jövőbe" c. trilógiából?

Figyelt kérdés

A "hibákat" értsétek úgy, mint következetlenségeket. Az más kérdés tehát h az időutazás működik-e és így működik-e a valóságban; most csak a film szempontjából kérdezem. A film szerint a jövő nincs elrendelve, és bárki aki előre vagy visszautazik az időben, találkozhat az akkori önmagával. Ha megváltoztatjuk a múltat, akkor egy párhuzamos világba térünk át.


Én személy szerint az alábbiakat találtam:


- Marty McFly nem találkozott önmagával az alternatív 1985-ben, vagyis ahol Biff uralja az egész várost. Szerintem kellett volna, vagy tévedek? Egyedül csak ő csodálkozott, hogy hova került, az alternatív anyja és az alternatív Biff ismerték őt. Ugyanígy a dokinak is találkoznia kellett volna az alternatív önmagával. Szerintem.


- Amikor az öreg Biff ellopta az időgépet, hogy visszamenjen a múltba, és megváltoztassa azt azáltal h odaadja a sport armanach-ot a fiatal énjének, hogyhogy mégis az eredeti jövőbe hozta vissza az időgépet, és nem az alternatív, Biff által uralt jövőbe?


Egyelőre ennyi jutott eszembe, kíváncsi vagyok, hogy ti miket vettetek észre. :)


2011. máj. 28. 14:41
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Amerikában már legalizálták a repülő autókat. Igaz, még nem antigravitációval működnek. :D

[link]

2011. jún. 19. 22:34
 22/39 Brain Storming ***** válasza:
Basszus, vki megelőzött ezzel a kérdéssel!:)))
2011. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Nem baj, akkor már te is előbb kaptál rá választ. :P
2011. jún. 26. 23:49
 24/39 anonim válasza:
100%
Nekem eszembe jutott mégegy.. amikor Marty visszamegy dokiért 1885-be, azzal a Deloreannal amit ugye 70 évig rejtett a barlang...a doki 1955ből kerül 1885-be..miután Marty visszamegy 1885-be, elfolyik a benzin..de elvileg két Delorean van 1885-ben, miért nem mennek vissza a másikkal, amibe belecsapott a villám és visszaröpítette dokit? :D 8 hónap múlva írt levelet Martynak, addig csak nem ette meg a fene az időgépet.... :O
2011. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
Én is imádom ezt a filmet, csak sajnos nincs meg az első része. :\ Semmin nem gondolkoztam el, nekem az egész teljesen bejött, de egy azért érdekelne, hogy az utolsó részben doki hogyan kerül oda a vonattal? Nem 1885-ben él, ahol még szinte semmit nem találtak fel? Vagy már akkoriban csinált egy olyan idővonatot, és azzal ment vissza? o.O
2011. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
A vonat már létezett 1885-ben is. ;)
2012. jan. 2. 23:11
 27/39 anonim ***** válasza:

Első részben visszamegy '85-ből '55-be.

Iszik kávét "cukor nélkül" és '85-ös pénzzel fizet.

Vajon 30 év alatt nem változott a fémpénz az USA-ban?

2012. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim válasza:

Az feltűnt valakinek, hogy Marty barátnőjét az első részben


még egy másik csaj játszotta??

2012. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Rajnoka válasza:

engem olyan dolgok foglalkoztatnak a filmmel kapcsolatban, hogy az első részben Marty ugye hamarabb megy vissza a jövőbe, vagyis 1985-ben.

Ezzel szerintem egy körforgást indít el, mivel azt a Marty-t akit az első Marty látott elmenni 1955-ben, az is hamarabb ér vissza, aki már a harmadik Marty-t látja, a múltba menni, és így tovább. :)

Az is érdekes dolog, hogy ha Marty el megy a jövőbe, a jelenből eltűnik, ugye? Akkor nem is lehet neki jövője.

Vagy rosszul gondolom?


Amúgy nekem is nagy kedvencem volt a film, mégy sulis voltam, mikor az első részt láttam moziban. Azt sajnálom a legjobban, hogy az új kiadásnál át lett szinkronizálva az egész film, szerintem így már nem annyira élvezhető.

Bár több helyen is megírták, hogy nem lesz 4-ik része, én mégis szeretném, hogy legyen, még ha nem is azokkal a szereplőkkel. Nagyon szerettem, a Vissza a jövőbe rajzfilm sorozatot, bár csak angol szinkronnal láttam, ezenfelül örülök, hogy játékot is csináltak belőle, így új kalandokat élhetek át kedvenceimmel.

2012. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Én a 3.-dik részben találtam egyet:


Clarának, a tanítónőnek bele kellett volna zuhannia a szakadékba, amit ugye róla neveztek el. De a Doki sírkövét is ő állította 1885. szeptember 7. után, holott pár nappal szept. 7.-e előtt már meg kellett volna neki halnia. Hogy is van ez akkor? :)

2013. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!