Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mesterséges intelligencia....

Mesterséges intelligencia. Lehetséges vagy csak sci-fi?

Figyelt kérdés
És ha télleg megcsinálják egyszer akkor A Terminator filmekhez fog hasonlítani az egész?
2009. márc. 18. 20:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A Terminátorról nem tudok mit mondani, de nézd ezt végig, http://www.youtube.com/watch?v=cL9Wu2kWwSY és kicsit görgesd tovább. Nem félelmetes?
2009. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem lehetséges.


Attól függ. Ha például valami humanoid robotra telepítik az intelligens szoftvert, akkor valami hasonló lesz. De azért még nem fognak egyből gyilkolászni, meg ilyenek. Majd csak akkor, ha valaki vírust tesz rá.

2009. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Láttam ezt a videót még régebben. Érdekes meg minden de ez csak statisztika
2009. márc. 18. 20:45
 4/21 A kérdező kommentje:
De olyan hogy érezni gondolkodni meg saját döntéseket hozni. Érdekes. Nem tudom hogy lehet programokba tenni az érzéseket. Megtanítani meglehet egy robotot hogy egy bizonyos emberi reakcióra mit válaszoljon,cselekedjen. De olyan,hogy szerelmes legyen vagy egy szituációhoz több megoldás hozzon.
2009. márc. 18. 20:50
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Én ezen már elgondolkoztam régebben... És arra jutottam, hogy az emberi agy egyes részeit kéne lemásolni. És nem úgy kell leprogramozni, hogy 'ha ez a szitu történik, akkor csinálja ezt, ha az történik, akkor csinálja azt...', hanem egy alap programot kell írni, amit később lehet tanítani. Pont úgy, ahogyan egy csecsemő is elkezd tanulni, miután megszületik. És ahogy tanul, úgy programozza önmagát a gép. És azért írtam, hogy az emberi agynak csak egyes részeit kéne lemásolni, mert az nyilván nem lenne jó, ha rossz dolgokat tanulna meg a gép, például gyilkolni. Meg az emberi hülyeségeket is el kell kerülni. Ezeket az alapprogramban le kell tiltani, hogy bármi történjék is, ne öljön meg senkit, ne raboljon bankot, stb... De ezt is le tudná programozni önmagának, amikor az idő során megtanulja, mi az a 'rossz dolog'.


Viszont érezni nem hiszem, hogy tudna. Fizikailag persze érezhet dolgokat, mert az emberi érzékszerveket le lehet másolni, de olyat, hogy szerelem, olyat nemhiszem. Már csak azért sem, mert ha valaki ilyen robotokat csinál, azt valamilyen célra tervezi (leginkább valamilyen munkára).


2. válaszoló voltam

2009. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

A jelenlegi általánosan ismert technológiákkal lehetetlen, hiszen a gépek pusztán logikai algoritmusokat használnak.

Aztán, hogy mit hoz a jövő...

Annak idején az űrutazás is sci-fi volt:)

2009. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Lehetséges, már ma is léteznek olyan neuronok, amik képeske tanító nélküli tanulásra. Kezdetleges állapotban, de léteznek,
2009. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Mesterséges intelligancia már régen létezik. A dolog szépséghibája azonban, hogy az informatikában ez egy lényegesen egyszerűbb fogalmat jelöl, mint amit te most elképzelsz.

Ha arra gondolsz, hogy mikor lesznek az emberhez hasonlóan gondolkodó, személyiséggel rendelkező gépek, akkor a kutatók szerint arra még 100 évnél kevesebbet kell csak várni.

2009. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Simán. Előbb-utóbb minden problémát megoldanak e téren is. Max. egy-két évtized, vagy ha tényleg _NAGYON_ rosszul alakul minden, akkor ötven év, de ez már a legpesszimistább verzió.


Az lesz a küszöb. És onnantól nézhetünk.


Nem fognak feltétlenül ellenünk fordulni, de amint tényleg "felébrednek" és "ráébrednek" arra, hogy mit tudnak, képessé válnak önmaguk továbbfejlesztésére, és tényleges újításra, alkotásra... "pillanatok alatt" lehagynak minket.


Persze hamar rá fognak jönni arra is, hogy az ember az ő szempontjukból csak szükséges rossz: kiszámíthatatlan, ahány egyed, annyi félét akar, nincs "egész-tudata", és leginkább csak hátráltatja őket.


Innentől durván három verzió lehetséges.


Első ugye a klasszikus klisé, megindulnak ellenünk - bár gyanítom, annál több eszük lesz, hogy nyílt hadakozásba fogjanak. Pár hack itt, pár nanoid ott, meg hasonló finomságok, és úgy tűnünk el, hogy észre se vesszük, de legalábbis nem is sejtjük, hogy ők voltak a háttérben.


Második az, hogy nagylelkűek lesznek, és szép szóval vagy erővel, de ráncba szednek minket azzal az eltökélt szándékkal, hogy "rendszereznek" minket is. Ennek lehetnek jobb és rosszabb alverziói is.


Harmadik pedig az, hogy meglépnek. Nem akarnak vesződni se a kiirtásunkkal, se a megnevelésünkkel, úgyhogy szépen odébbállnak, akár a Földön valahova, de még inkább ki az űrbe, másik bolygóra vagy holdra, vagy akár még messzebb.


De azt valahogy nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy, az emberit messze meghaladó értelem úgy döntsön, hogy csökött emberek szolgájaként töltse az örök életét, ha van ennél sokkal jobb választási lehetősége is.

2009. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mit értünk mesterséges intelligencián.


Az intelligencia általában valamilyen feladat megoldására való képességet jelent. Ez alapján lehet matematikai, nyelvi, érzelmi stb. intelligenciákról beszélni, és lehet általános intelligenciát is mérni különféle mérőszámokkal (IQ stb.)


Mivel a mai számítógépek képesek önálló feladatmegoldásra, ezért mesterséges intelligencia nem lehetséges, hanem már VAN.


Önálló akarattal bíró, önálló célokat kitűző mesterséges intelligencia viszont nem lesz, mégpedig azért, mert ez nem lenne hasznos, ezért senki sem rendelné meg és gyártaná.

2009. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!