Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy ember maximum hany nyelvet...

Egy ember maximum hany nyelvet tud meg tanulni?

Figyelt kérdés
Menyi ido kell megtanulni?
2011. jún. 11. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
én azt angolt is alig bírtam, a magyar megy igazából csak
2011. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én angolt nagyon nehezen bírtam megtanulni, mondjuk ez attól függ hogy az ember mennyire képes megtanulni egy másik nyelvet. Szlovákul is tudok nagyon alapfokon de azt is csak azért tudom mert kint éltem apámnál jó néhány évig.
2011. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van valaki aki beszel valami regi osi nyelvet az irhatna valamit.
2011. jún. 11. 11:18
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Kedves első, a kérdező egy átlagos emberre gondolt, nem egy analfabétára, akinek az anyanyelve megy "csak igazából"...még jó, hogy azt folyékonyan beszéled...

Amúgy a kérdésre válaszolva 18-20 nyelvet megtudsz tanulni.

2011. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
18-20 nyelvet az igen,lehet hulye kerdes de megis hogyan en ha ennyi nyelvet tudnek biztos ossze kevernem.
2011. jún. 11. 11:26
 6/9 Vree ***** válasza:
100%
Teljesen személyfüggő, van akinek az anyanyelve is alig megy. De, mondjuk, egy átlagembernek egy év eljutni alap társalgási szintre, folyékony beszédre kábé öt évet szoktak megadni. De hogy ennyit foglalkozol vele, tudod-e folyamatosan használni, sokat használni, sokat számít, nem csak a tanulásnál, de a tudás megtartásánál is. A legtöbb embernek nehezére esik megtartani a nyelvtudását ha nem haználja (nem olyan mint a biciklizés amit soha nem felejtesz el). Ha meg tudod oldani hogy folyamatosan gyakorold akkor viszont nincs igazi felső határ, max a saját szellemi képességeid. Tolmácsik 10-20 nyelvet is beszélhetnek probléma nélkül.
2011. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem lehet összekeverni.

Angolból és németből is felsőfokúm van, némettel kezdtem, majd az angol vált erősebbé bennem, mégsem kevertem össze őket soha. Az más kérdés, hogy magyarról németre az angol közbeiktatásával fordítok fejben, nem tudom megmondani, miért, de így kényelmesebb.

2-3 év alatt legalább középfokon biztosan meg lehet tanulni egy nyelvet, úgy, hogy az meg is maradjon. Főleg, ha már előtte több nyelven beszélsz, a következő mindig egyre könnyebb lesz, mert jó eséllyel találsz analógiákat.

2011. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amennyit akar. Persze egyénfüggő, hogy ki mennyire könnyen tanul nyelveket, és az sem mindegy, hogy az ember mennyi időt, energiát tud/akar ráfordítani.
2011. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre Lomb Kató tudna válaszolni. Keress rá; nagyon tanulságos a módszere is.
2011. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!