Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy annyi...

Hogy lehet az, hogy annyi ember nem érti a Föld órája akció lényegét?

Figyelt kérdés
Egy csomó ember, önjelölt szakértő dumál arról h ha egyszerre kapcsolja le a villanyt annyi ember az erőműleállást okoz meg minden hülyeség, még egy hoax is kering. Szerencsére az indexen helyretették a kérdést de akkor is dühít a sok idióta.
2009. márc. 28. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez jellemző az emberekre, hogyha elolvasnak pár cikket a neten, akkor már azt hiszik rögtön, hogy értenek is hozzá. Holott nem, éppenhogy kevés a tudásuk, hogy belássák mennyi mindent nem tudnak még, de ettől függetlenül bátran "okítanak" az adott émában. De ez lényegében mindenkive megesik, velem is volt már, sztem veled is. Nem jó, de ez van, nyugtasson a tudat, hoyg te jól tudod, és a tudásod senki nem veheti el.


Ettől függetlenül én sem értem a lényegét. Az, hogy egy órára leoltjuk a lámpát érdemben semmilyen változást nem eredményez. Ha pl a gyerekeknek megtanítánk a suliban, hogy mért kell energiatakarékos izzót használni, na az már hozna változást, érdemben, mégha egy generiáció is kéne hozzá. De ez semmi, holnap ugyanúgy fogom égetni a lámpát tovább, semmi nem változik, aki környezettudatosan élt, az ezután is úgy fog, aki nem, az ezután se fog...

2009. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem érdekel sok embert, hogy globális felmelegedés van. Nem zavarja, ha melegebb a nyár, mert van pénze és majd vesz klímaberendezést.
2009. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De ennek nem az a lényege, hogy 1 órára kevesebb áram fogyjon, hanem hog felhíjuk a figyelmet a globális felmelegedésre.
2009. márc. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, szerinted az indexen milyen kérdést tettek helyére. Ott csupán azt állítják biztosan, hogy az egésznek komoly szimbolikus jelentősége van, de persze ettől még lehet más haszna is.

Az a "sok idióta" pedig nem az ilyen kezdeményezéseket kritizálja, ahol 1 órára leállnak az áramfejlesztő generátorok, hanem az olyan hülyeségeket, amikor iwiw-en kering, hogy otthon 10 percre kapcsold le a villanyt. Na, az tényleg hülyeség, és semmi haszna sincs.

2009. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
egy óra nem ér semmit, amikor 200 éves folyamatosan megy a lámpa
2009. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, kifejezetten ezzel a kezdeményezéssel is bajuk volt. És pontosan erre gondoltam, ha megnézed a kommenteket látod mennyi selejtes tahóval élsz együtt.

[link]


Nagyon szomorú h nem érdekli az emberek többségét, azzal viszont nem értek egyet h teljesen hasztalan. Engem speciel egyáltalán nem érdekelt a környezetvédelem régen, de mióta vannak ilyen akciók és részt veszek benne igenis egyre több figyelmet fordítok rá . Például a fogadj örökbe egy kupac szemetet kapcsán kitakarítottuk egy patak medrét 500 m hosszan, vagy egy csomó ilyen apróság.

2009. márc. 28. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak a villanyt, hanem a működő elektromos kütyüket is le kellene. Ti sem kapcsoltátok le, akkor mit pampogtok?
2009. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én spec ahogy megírtam a kommentet kikapcsoltam és áramtalanítottam (ahogy minden este) , és mécsessel világítottam.
2009. márc. 28. 21:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

20:15!

Ennek nem az a lényege, hogy 1 órára ne fogyasszunk áramot. Ezzel csak szimbolizálunk, felhívjuk a figyelmet a globális felmelegedésre, és az hülyeség hogy többet fogyaszt visszakapcsolni, mert a 20W-os égő akkor is 20W-ot fog fogyszatani akár hanyan kapcsolják fel egyszerre.

" Az akciónak igazán sok értelme van, hisz kutatások igazolták, hogy 2007-ben a kezdeményezés Sydney energiafogyasztását 10,2 százalékkal csökkentette erre az időtartamra, ami egyenértékű volt azzal, mintha ez idő alatt 48 ezer autó tűnt volna el az utcákról és az autóutakról! 2008 estéjén immáron világszerte 30 millióan kapcsolták le a világítást a televíziót és más elektromos készülékeket a felmelegedés elleni harc jegyében."

[link]

2009. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

én megmondom őszintén hogy akkor 1órára nem kapcsoltam le mert éppen dolgom volt, de nem is erről szól az egész, hogy akkor spóroljunk, hanem hogy egyáltalán ne csesszük szét a környezetünket, én is használom ezeket a dolgokat, de amikor csak tehetem semmi nincs készenlétire bedugva vagy otthagyva hogy hadd fogyassza az áramot...

sok ember sajnos meg addig se jut el hogy mitől villanykapcsoló a villanykapcsoló.... és akkor jönnek iyen paraszt szöveggel

2009. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!