Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Tifanny kérdése:

Hogyan tudnám leküzdeni a félelmemet?

Figyelt kérdés

hogyan tudnám leküzdeni a félelmemet?

Ettől a három dologtól a sírás kerülget...

PÓK

LIFT

MAGASSÁG a lifttől nagyon félek mert utálom ha be vagyok zárva és nem látom hogy merre visz...és sajnos láttam egy olyan filmet amibe egy csaj bele esett a liftaknába... azóta rettegek a liftektől!! A magasság is aggaszt.. ugyanis ha már a székre kell állnom már szédülök és egyéb. A pókról nem is beszélve. Minden féle póktól undorodom.. egyszer láttam egyet a szobámba 2 hétig kénytelen voltam a tesómnál aludni.. tehát hogyan tudnám leküzdeni a félelmemet ettől a 3 dologtól?? :S


2011. júl. 8. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj fel valamilyen magas épületre, de felfelé a liftben engedj ki egy k.rva nagy pókot.
2011. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem tudom te ki a f*sznak képzeled magad de ASDelmagad ha ilyen büdös tetves mocskos trógernek képzeled magad.. értelmiség szint odab*sz ;-)
2011. júl. 8. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

PÓK


1. megnézel egy szabad kézzel készített rajzot egy pókról

2. megnézel egy szabad kézzel készített rajzot több pókról

3. megnézel egy fényképet egy pókról

4. megnézel egy fényképet több pókról

5. elmész az állatkertbe és megnézel egy igazi, ketrecbe zárt pókot

6. egy a ketrecéből kiengedett (és amúgy ártalmatlan!) pók közelébe mész

7. megérintesz egy (ártalmatlan) pókot


LIFT


"lifttől nagyon félek mert utálom ha be vagyok zárva"


Klausztrofóbia?


1. Bemész egy nagyobb tornaterembe

2. Bemész egy kisebb tornaterembe

3. Bemész egy nagyobb méretű szobába

4. Bemész egy kisebb méretű szobába

Merem remélni hogy eddig gond nélkül eljutsz.

5. Bemész egy liftméretű helyiségbe

6. Beszállsz egy igazi liftbe (ha kell akkor előtte megnézed ahogy mások beszállnak, így meggyőződhetsz róla hogy nem fog lezuhanni)

7. Felmész lifttel az első emeletre, majd a másodikra stb. szépen egyenként.


MAGASSÁG


1. Egy panelházban menj fel mindegyik emeletre és mindegyik emeleten nézz ki egy-egy ablakon.

2. Keress különböző magasságú teraszokat, menj mindegyiknél a korláthoz és nézz le (értelemszerűen a legalacsonyabbal kezdd és menj fokozatosan a legmagasabb felé).


Szorgalmi feladat: a modorodon is javíts...

2011. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) A modorommal semmi gond nincs, de ha úgy válaszolnak ahogy nem tetszik nekem, én is úgy fogok vissza válaszolni.. szerintem ez eléggé érthető :)
2011. júl. 8. 19:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Érdekes!

Az első és a második válaszoló nagyjából ugyanazt ajánlotta, és mégis más-más "köszönetet" kaptak érte!


Pedig igaz!

A félelmeinket úgy tudjuk legyőzni, ha szembenézünk vele.

Ezt le lehet írni röviden (ld. 1. válaszoló) és hosszabban is (ld. 2. válaszoló).

2011. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Van egy film, ami éppen ezek kombinációjára van kihegyezve, de közben is eléggé változatos, egyik naaaagy kedvencem. :) A főhős egy rendőr, mégis fél a magasságtól, és majd meglátod, a lift és pókok hogyan jön be a képbe, de szerintem nem rémületes film, bár izgalmas, néha meg lehet ijedni, de pont annyira ijesztő csak, hogy intenzíven segítsen téged a szembenézésben, de annyira nem para film, hogy rosszakat álmodj, de azért ne este nézd meg, javaslom, tekintve, hogy ezek a fóbiáid. Gene Simmons rendkívülit alakít, ő a gonoszka. :P :D


Gyilkos robotok (Runaway)


színes, magyarul beszélő, amerikai akció sci-fi, 1984


rendező: Michael Crichton


forgatókönyvíró: Michael Crichton


[link]

2011. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bromkrezol ***** válasza:
100%
Engem gyerekkoromban összemart egy fekete puli, emiatt az idegen kutyáktól féltem. Bele telt pár évbe, hogy leküzdjem, de érdekes, hogy a koromfekete kutyák továbbra is bizalmatlanságot keltenek bennem. A kutyánál az a rossz, hogy nem elég bátorságot színlelni, félelemmentesnek kell lenni. Apró lépések, és ne arra koncentrálj amitől félsz, és ne akarj ne félni. Vizsgáld inkább magadban a folyamatot, mi történik veled félés közben. A kutyáknál nekem segített,hogy kitartottam a kezem, és hagytam, hogy szimatolja. A magasság az furcsa, az egyik gyerekemnek tériszonya van, de szeret falat mászni. Ha van rajta biztosítókötél élvezi, és fára is felmegy egy ideje. Viszont magashegyen fél, pl. gerincen, vagy hágón.
2011. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Én pl. félek a madaraktól. Van nekünk itthon egy papagáj, ketrecbe van zárva. De ha kiengedném, akkor szerintem nagyon paráznék. Szóval itt van valami logikai hiba, nem? Vagy csak én vagyok különleges?
2011. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utóbbinak egy kis Hitchcock-ot ajánlok. ;-)


[link]


[link]

2011. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A második író jó volt.

Ezen kívül megpróbálhatod a virtuális valóságot is.

Volt egy film, ami erről a terápiáról szól (pók volt benne, de a magasságra is jó. Azt csinálták, hogy az iletőnek mutattak pókot - először messziről, aztán közelről - végül a keze alá is tettek közben egy szőrös játékpókot. Meg tudta fogni, de izgalmas élmény volt neki).

Orvoshoz menjél el, ha magadtól nem tudod követni a 2. módszerét.

És csak fokozatosan... ne félelem legyen benned, ha a következő fokozatra lépsz, csak izgalom.

2011. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!