Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Részt vennél egy Mars expedíci...

Részt vennél egy Mars expedícióban?

Figyelt kérdés

Volt nemrég egy bejelentése a NASA-nak, hogy szeretne 2037-ig embert küldeni a Marsra. Viszont nem bírja őket visszahozni, azaz nem retúr jegy :) Többek közt ezért 60év életkor feletti emberekben gondolkodnak.


Te részt vennél?


2011. aug. 4. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit durva. Mindenképpen első akarnak lenni, és így a legegyolcsóbb, leggyorsabb. Nagyon komoly! :))


Amúgy én nem hiszem, hogy vállalnám, ha 60 lennék, mert nem valószínű, hogy végelgyengülésben halnék meg, inkább valami balesetben vagy az utánpótlás kimaradása miatt. Vagy ha mégis minden jól múködik, akkor akár 20 év börtönnel is felér egy nagyon idegen környezetben. Még sétálni sem lenne egyszerű kimenni, és egy kősivatag az egész. Bediliznék. :))


Ugyanakkor biztos vannak olyanok, akik feláldoznák az utolsó éveiket a tudományért, és hősként akarnak meghalni. Egyébként megértem őket is, és le a kalappal.

2011. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hm... 2030-ban betöltöm a hatvanat... Én mindenképp mennék!!
2011. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Te részt vennél?"


Igen

2011. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hol olvastad ezt a bejelentést. Tény, hogy az út árának fele elmenne a visszahozatal megoldására (olyan nincs, hogy elküldeni eltudnák, de visszahozni nem... csak jóval nehezebb) és ezért néhány amerikai lapban megjelent ez az ötlet, de kétlem, hogy a NASA tett volna ilyen nyilatkozatot. (De ez csak egyéni vélemény, simán lehet, hogy mégis így volt, szóval nem akarlak megcáfolni...)



A kérdésre válaszolva:

Nem. Még ha visszajönnék akkor se. Rettentő erős a tudásvágyam és nagyon szeretnék eljutni a világűrbe/Marsra, stb, DE ismerem a korlátaimat, ehhez - még ha vissza is jön az ember - hihetetlen mértékű lelki rátermettség szükséges, ami nekem (akárcsak az emberek 90%-ának) kétlem, hogy meglenne.



Több hónapon keresztül egy kis űrhajóba zárva, nem vagyok klausztrofóbiás, de még otthon is megőrülnék egy hét után, pedig ott még beszélgetni is tudok a szeretteimmel.

És akkor az állandó kétségekről és a honvágyról nem is beszéltünk... Férfiasan (azaz nőiesen :) ) bevallom nekem 1-2 évig se menne (oda-vissza út), nemhogy életem végéig.

2011. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már készítettek olyan terveket, ahol 1-2 hónap az út: atommeghajtású űrhajóval. Ilyen már létezik, de egyelőre nagyon "piszkos" - még normál működésnél is.

Ha pedig még a Föld légkörében felrobban, az hasonló, mintha atombomba robbanna.

Idáig ilyet az űrbe még csak kicsiben készítettek, ahol az a fél kilónyi üzemanyag nem okoz óriási problémát akkor sem, ha szétszóródik a Földön - viszont az űrhajó kifelé ment a naprendszerből, ahol napenergiát már nem sokat kap.

2011. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha velem együtt felküldenék pár haveromat, 30-40 CKM cimlaplányt, és 10 évre elegendő sör-és tequila mennyiséget, akkor minden további nélkül mennék. Úgyis unom már ezt az elb-szott életet itt a Földön :D
2012. jan. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!