Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Esztergálás nehéz dolog?

Esztergálás nehéz dolog?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet dolgozni vele,nagyjából tudom hogyan kell ,nehéz ,mondanátok példákat h kezdtek neki ?
2011. aug. 17. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon rég tanultam, és azóta sem használtam, de először is ismerd meg a gépet és a szerszámokat. Általában van az oldalán egy táblázat a sebességekről, azt tanulmányozd, és tudd, hogy milyen anyagokhoz és méretekhez milyen sebességet kell választani. Tanulmányozd a hossz- és keresztszán beosztásait, hogy tudd, mikor mennyit kell tekerni, hogy annyit menjen a kés, amennyit szeretnéd hogy haladjon. Ismerd meg a késeket, melyik mire jó, mert van egy jópár alakú. Nézz utána, milyen alakokat milyen késsel és milyen mozgással (+sebességgel) tudsz csinálni. (Olyanokra emlékszem, hogy leszúró kés, beszúró kés, nagyoló kés, stb., már tényleg rég volt..)

Nagyon fontos, hogy a tokmánykulcsot SOHA ne hagyd a tokmányban, mert ha elszáll, a fejedet is viszi magával. Zárt ruhát hord, nehogy elkapja az ingujjad, vagy bármit. Védőszemüveg erősen ajánlott. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2011. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most mit vársz tőlünk? Igazából függ a nehézsége attól, mit is szeretnél esztergálni. Én azt mondom, menj el egy szakihoz és beszélgess el vele, illetve nézd ahogy dolgozik. Nyilván sokkal többet tanulhatsz tőle mint tőlünk...
2011. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt alaposan áttanulmányozod és érted is, az már fél siker.

[link]


(Első voltam)

2011. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is tájékoztass bennünket: fém vagy faesztárgálásra gondolsz?

Halványan megjegyzem, 3 évig tanultuk. Hetente 2 nap suli, 4 nap a gyárban. Először félévig csak lakatosmunka, kalapács reszelés, ládapánt készítés, stb. 3 év után szakmunkásvizsga. Aki nem tanulta meg a fogásokat, sosem lesz igazi esztergályos, nem tud komolyabb munkákat elvégezni. Szükséges tanulmányok (elméleti): matek, műszaki rajz, anyagismeret, fizika, ábrázoló geometria, munkavédelem és baleset elhárítás.

Riasztóan hangzik de ez van...

2011. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom ,igen fém munkálatokat fogok majd végezni a suliba . Koszi még egyszer.
2011. aug. 17. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég találtam erre az oldalra. Nagyon jól leírja a dolgokat.

Mostanában indulhatott, szerintem bővítik folyamatosan.


[link]

2011. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!