Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Higanyos kést hol lehet venni?

Higanyos kést hol lehet venni?

Figyelt kérdés

Nem tud valaki olyan helyet ahol lehet venni ilyen kést ?


Aki nem tudja mi az: a késben van kevés higany ... amikor eldobod akkor a higany miatt a kés élével őre automatikusan beáll és ezáltal könnyebben lehet dobni.


Előre is köszönöm !


2011. aug. 24. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Utánanéztem a neten, az Index fórumában ilyet találtam:


"A higanyos kés egy mese, viszont olyan "dobótőrt" már láttam, amelyiknek a közepében egy belemetszett tengelyre súly volt rögzítve, ami a helyes módozatú eldobáskor előrecsattant, és ott is maradt valami racsniszerű megoldással, így próbálván stabilizálni a röppályát.

Az egyik szakasztársamnak volt egy szimpla, krómozott dobókése, azzal szórakoztunk a fősulin, hogy a ruhásszekrény kihajtott ajtajába dobáltuk. Nem ment túl mélyen bele, pedig nem tömörfa volt...

Egyszer azonban sikerült bedobnom a nyitott szekrénybe, ahol találkozott egy vállfával, majd áthaladt 1 kabáton, 1 pulóveren, 1 pólón, majd még 1 pólón, 1 pulóveren és 1 kabáton (tudniillik a kimeneti oldalon is szétvágta az összes ruhadarabot...) :-)


Némó"


Később szintén valaki megemlíti, hogy egy könyvben olvasta, de a szerzőn kívül még soha senki nem hallott higanyos késről.

Sanszos, hogy legenda. A Prohardveres fórumban sem sikerült egy "hallottam ilyenről" hozzászóláson kívül többet összehozni. Angol oldalak is ilyenről beszélnek. Ha rákeresel, hogy "mercury knife" (vagy knives), akkor egy olasz boltot említ, aminek ez a neve. Ilyen kést nem hiszen, hogy beszerzel.

2011. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A legjobb ha rendelsz egyet és házhoz dobják :)

Szerintem a legtöbb vadászboltan kapható ilyen.

2011. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Készíts egyet magadnak! Vagy kérj meg egy kovácsot, megcsinálja neked egy kis pénzért.... lehet hogy nem lesz úgy jobb ha higany van benne, de ki lehet próbálni és akkor valószínűleg neked lesz az első ilyen fajta dobókésed!
2011. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kicsit logikusan gondolkodnál rájönnél hogy ilyen kés nincs. Nem is volna értelme, hiszen egyrészt nagyon kevés higany férne bele, ami jelentősen nem befolyásol semmit, másrészt úgy eldobni egy kést, hogy a hegye mindig előre álljon nehéz. Aztán miért kellene folyékonynak lennie? nem egyszerűbb lenne egy fix és tömör súlyt beapplikálni abba a késbe? Arról nem is beszélve, hogy teljesen instabil lenne repülés közben. Akkor már jobb "megoldás", ha mindkét vége pengés. Ami nem pörög repülés közben, az nem kés, hanem dárda, nyílvessző és hasonlóak, de azt meg "illik" a hossztengelye mentén megpörgetni.
2011. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

először is mindenkinek köszönöm a válaszokat !


Nekem apám mesélte hogy régen az oroszok hamarabb eladták az AK-t mint ezt a kést... ők azt állították hogy higany van benne.


De ezek szerint nincs is ilyen.


Az meg valóban igaz hogy inkább egy fix súly többet érne mint egy kevéske higany.


Köszönöm mindenkinek !

2011. aug. 25. 10:35
 6/8 sanias válasza:
nem tudom hogy hol lehet venni de nagyapám örökölt 1-orosz ezredesi bajolettet az apjától tényleg higany van benne és én (13-évesen )a 3 cm-es fenyőfatáblát átdobtam vele(úgy dobtamel mint egy labdát).
2013. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gergoap válasza:
A Szikla című filmben van ilyen, én ott láttam.
2013. szept. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ilyen buták ne legyetek! Létezik a higanyos kés de Magyarországon tiltott!! Csak pár embernek van rá engedélye azok is a különleges alakulatnál szolgálnak! És a higany nem azért van benne hogy bárhogy eldobod bele áll dolgokba,ez egy mese! A higany azért van benne hogy ha bele dobod valaki tesébe és csontot ér akkor a higany elöre zuhan a kés belsejében és becsapodáskor egy plusz löketett ad a késne hogy a csontot átvágja! Köszöntem csáo
2016. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!