Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Durva világ jön! A jólétnek...

Durva világ jön! A jólétnek rövidesen vége lesz! Mit szóltok emberek?

Figyelt kérdés

Dr. Hetesi Zsolt előadása.


http://www.youtube.com/watch?v=LHS0a-TW0Rc


teljes film

http://www.youtube.com/watch?v=r18QlCPfGrg


Ezt kellene az esti műsorsávban adni, nem a sok szemét valóságshowt!


2011. szept. 16. 02:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes vallás ez a fent tartható fejlődés és egyben növekvő lobbi csoportja sok cégnek.
2011. szept. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze apokalipszissel ijesztgetni és néhány üres ígéretet tenni könnyű. Aztán majd méreg drágában és több energia befektetéssel készült sz*rokat majd a pánik hatása alatt megvesszük még drágában.


Jó példa a panel program. A német legjobb minőségű szigetelőanyagok előállítása több energiát igényelt, mint amit a legideálisabb esetben majd megtakarítanak vele esetleg.

A napelemek is jó példát adnak. Soha nem lehet(e) annyi energiát előállítani teljes élettartalma alatt egy napelemmel, mint amennyit a gyártása igényel.

2011. szept. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az északi-tengeri és szibériai olajmezőkön annyi olaj (persze lényegesen drágábban) van. Hogy még párszor halálosan is túl tudjuk szennyezni a földet.

Attól hogy elfogy már nem kell félni. Attól hogy a felhasználását mint az atomenergia esetében is, hogy nem éljük túl, attól már igen.

2011. szept. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Soha nem lehet(ne) annyi *
2011. szept. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Két napon belül már másodjára támad Hetesi Zsolt.


Nem nagyon lenne nézettsége, DE igen, szükség lenne ilyen műsorokra, sőt, szerintem műsorszünet kéne, és akkor már kisebb lenne az áramfogyasztás. Igaz, akkor meg a számítógép előtt ülne a nép.


Visszakanyarodván a témához. Már ott nagyon el van rontva a dolog (tudom, hogy magyartalan voltam), hogy általános iskolában nem fektetnek elég nagy hangsúlyt a környezetvédelemre. Ha már eleve úgy nőnének fel az emberek, hogy tudatosak és zöldek, már az egy nagy előrelépés lenne.


Úgy egy hónappal ezelőtt láttam egy nagyon érdekes műsort, talán az Ozone Networkön, ahol a jövő városairól volt szó. Például az áruszállítást megszüntetik, és a városon belül termelik a haszonnövényeket.

2011. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De jó a zöld "tudatos" országok a szennyezést fokozva át tették a szennyező üzemeiket a harmadik világba. És utána már nyugodtan veszik meg az így termelt termékeket a "zöldek" mert az EU-ban és az USA-ban nem szennyeztetek és nem öletek meg egy állatot sem, csak helyettük sokkal több embert máshol.
2011. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Mondjuk ez a "németek idehozzák a szemetet" nemnormális dolog.

2011. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az angolok és a franciák Indonéziába és Latin-Amerikába viszik a szennyező gyáraikat, és mivel ott kevésbé szigorúak a szabályok még több szennyezést is bocsátanak ki a természetbe és leginkább az ott élő emberekre.


A zöld tudatos embereken valamiért szinte csak olyan ruha darabok vannak, amik elkészítéshez hektoliter szám szennyeztek be vizet.

2011. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki gondolkodik, az maguk könnyen beláthatják, hogy azér azért baj van:


-az emberi populáció növekszik

-az energiaigéényeg növekednek

-a mostani társadalom nem megújuló energiahordozókra épül.


Könnyű belátni, hogy a jelenlegi tendencia nem tartható. A dolog csak abban áll, vagy bukik, hogy a változás milyen lesz. Ez az amiben nem feltétlen értek egyet Hetesivel (én csak egy anonim random ember vagyok a 7 milliárdból, úgyhogy csak fenntartásokkal olvassa mindenki az irományom (mellesleg nem olvastam a tanulmányát, csak a filmet láttam most, szóva lehet csak a spanyolviaszt találom fel)). Gyakorlatilag a mai mezőgazdaság az olajra épül, mint mondja. Ha nincs olaj, nincs akkora produktivitás sem az MGben. A populáció számára ez negatív, a populáció (ember) fogyatkozásnak indul. Kérdés hol? A legnagyobb éhínségek azokban az országokban lesznek, ahol ahol a mezőgazdaság nagy energiát igényel (arab országok), illetve azokban a városokban, amik messze esnek a mezőgazdasági területektől (szállítani az élelmet nagy energia). Magyarország egyik kategóriában sincs. Remek. De! Rossz a helyzet azokkal a fejlett országokkal is, amik az olajra épülnek, azonban még nem kezdték meg az átállást az alternatív energiákra. Hiába ugyanis a jó éghajlat, a közeli termőföldek, ez még csak annyi, hogy kevesebben halnak éhen. Ugyanis párszáz éve kiszámolták, hogy hány embert képes eltartani a föld, ez az érték, egy 6-7 milliárd alatti szám volt (nem akarok félrevezetni senkit, nam emlékszem a számokra, ezért nincsenek pontos adatok). Akkor az akkori termelési ezközökkel számoltak, ezért jött ki 7 md nál kisebb szám. Most ugye közel 7 md ember él a földön. Ha pl egy USA visszaesik arra a szintre, hogy ökrökkel szántsanak, és 1/10 ére esik vissza a termelés, az nyilván nem előnyös az ameriakai kontinens északi részén élőknek. A populáció beáll arra a szintre, amit az adott ezközökkel az MG el tud tartani. Ahol szélerműveket telepítenek (Európa) ott van remény. Persze szögezzük le, hogy életmódot kell majd váltani, hiszen a mai energiaigényes életmód nem tartható, de legalább az élelmezés miatt nem kell talán aggódni, Európa (leginkább a skandináv államok) élen jár az alternatív energia kutatásban. Ott a víz, a szélenergia, ebből linkelek egy diagrammot, hogy Európában miként terjednek el:

[link]

Tehát elektromos járművekkel ugyanúgy lehet folytatni a nagyüzemi MG-t, mint ma. Oké, Európa nem hal éhen (talán számszerűsíteni is lehetne, de soha nem látott mértékű éhenhaások, éhezések lesznek sok fejlődő országban, akik akkor építik rá az olajra a közel milliárd fős országaikat, mikor az elfogy). Tehát nem halun éhen, de a mai (mennyiségi)színvonal visszaesik. Mit értek ezalatt? Azt, hogy tömegével gyártják az olaj alapú műanyagokat. Ma a műanyag sok helyen a gagyi szinonimája. A biotechnika fejlődik, az olajalapú műanyagokat lehet helyettesíteni egyéb szerves műanyagokkal (talán azoknál annyi szemét sem képződik, mivel könnyebb újrahasznosítani, lebontani a szerves anyagokat). Akár fából lehet a nyomtató teteje, ha az olcsóbb (itt nem feltétlenül egy dereb deszkára gondolok). Jobb ezközeink lehetnek, de jóval drágábbak. Kénytelenek leszünk meggondolni, hogy mit vegyünk. Már csak azért is, mert ha zavargások és éhezések törnek ki a fejlődő országokban, ahonnan az olcsó cuccokat hozzák, akkor kénytelenek leszünk Európába gyártatni, ahol ugye nem éheznek, így jóval drágább lesz minden. HA jóval drágább minden ezköz, akkor az egy életszínvonalbeli romlást hoz, mivel nem kapunk olcsón ruhát és háztartási ezközöket, amit amúgy ma megszoktunk. Igen, a mostani gazdasághoz hozzátartozik, hogy Kínaiak által előállított cuccot veszünk fillértekért, miközben ők rosszul élnek, mi meg jól. Tehát szvsz Európa képes lesz fennt tartani egy szerényebb, de működő társadalmat (bevallom ez a reményeimet is kifejezi). Persze akkor is lesznek gazdagok, csak ők a szélerőművek, naperőművek, vízerőművek tulajdonosai lesznek. Nem az olaj tulajdonosai. Az élet minden részéből lehet a mai technikával helyettesíteni az olajat, csak nem mindegy, hogy milyen hatékonysággal. Az energiával az a baj, hogy a szélerőművek tízezrei sem tudnak egy megbízható szintet hozni, csúcsrajáratni megint nem lehet őket. Tehát mikor napszakonként más az igény, akkor nem fog jobban fújni a szél. Vagy építünk annyit, hogy biztos elég legyen, vagy segítünk más energiaforrásokkal. Pl vízenergia, biogázerőmű, stb. Kérdés, hogy ezekből mennyit lehet építeni, illetve mennyire lehetnek összhangban a kereslettel. Csökkenthetik az energiaigényt az olyan egyszerű lokális megoldások, mint a napkollektor, vagy a passzívházak (energiatakarékos ház).

Igazából minden csak spekuláció, hiszen nem tudjuk, hogy a nagyhatalmak mennyi olajjal rendelkeznek, mennyire fogják mesterségesen vissza a termelést, lehet azért nem sietnek az átálással az amerikaiak. Elképzelhető, hogy csak a tudatlan tömeg fél az olajkészletek kimerülésétől, lehet nem is olyna súlyos a helyzet :-) A majd egy 50 év múlv visszatérünk a témára, akkor kiderül mennyire volt érdemes félni. Én azért bízok abban, hogy Európa van annyira intelligens, hogy nem vágja maga alatt a fát, és még ha itt-ott háborúk is lesznek, éhezésekkel, nyomorral :-( Az éghajlati változásokat nem is érdemes belekeverni, az már teljesen beláthatatlan, mindenkinek a fantáziájára bízom, hallunk elég rémhírt.

2011. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

amit te a válság ellen tehetsz: takarékoskodsz az energiával. ez a tőled telhető legtöbb. ( kivéve ha nagy szakmai háttérrel rendelkező társadalomtudományban és jogászatban jártas professzor vagy)


nem kell félni, minden rendeződni fog, mindenki megkapja, amit megérdemel, de semmit többet.

2011. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!