Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon ez igaz lehet?

Vajon ez igaz lehet?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 24. 18:38
 1/2 anonim válasza:

Szerintem minden a részecske tömegétől, illetve annak környezetére gyakorolt kölcsönhatásától függ. Olyasmi ez, mint a közegellenállás. Egy fotonra több minden hat, mint egy neutrínóra.

Fénynél gyorsabb hatást már bizonyítottak, részecskét tudtommal csak elméletileg jósoltak (pl. tachyon).

Nemrég találtam ezeket az érdekes cikkeket:

[link]

[link]

2011. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Maga a hír igaz. Csak az a kérdés hogy vajon hol hibáztak a mérés során. Ha a Neutrínók gyorsabbak lennének, akkor az máshol is tapasztalható lenne, lett volna. Hogy mást ne említsek pl az SN1987A szupernovánál. Ott nem ilyen apró távot futnak be ezen részecskék, szembetűnő volna az eltérés. Én azt mondom, hogy egy 60 milliárdod sec mérésénél simán elkövethettek olyan megfigyelési, mérési hibát, amit felhasználva akár hamisan, rossz értéket kapjanak. Bizonyos források azt mondják, hogy sokszor tapasztalható volt a jelenség, és ez némiképp csökkenti a mérési hiba valószínűségét. No majd meglátjuk. Biztos hogy most mindenki figyeli a történéseket, szerintem igen hamar ki fog derülni, hogy valóban írhatjuk-e át a fizikakönyveinket, avagy csak jobban kell figyelnünk az ilyen mérésekkor...
2011. szept. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!