Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy keletkezett...

Szerintetek hogy keletkezett a föld meg az emberek?

Figyelt kérdés
Csomó népnek van teremtés története mind pl. a finneknek a kacsatojás meg hasonlók. És arra vagyok kíváncsi hogy nektek mi az?
2011. szept. 28. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ami valójában, legnagyobb valószínűséggel történt, és nem támaszkodik vallási alapokra, csupán a vegytiszta logikára.
2011. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pont az rengeteg sok hitbeli elképzelés teszi azt a verziót nevetségessé.

Szerintem is a nagy számok törvénye valamint szimpla logika fejlesztette ki az embert, semmi más. Azt senki sem zárja ki, hogy valami közre működött, de az szerintem teljesen világos, hogy ez a valami nem kívánja, hogy naponta imádkozz hozzá meg tarts be 10 törvényt stb stb ;] De amúgy miféle válaszra vársz ilyen kérdéssel a tudomány rovatba?:D Jobb lett volna ha azt kérded szerintetek mennyi 1+1 mert hasonló véleménnyel lesznek a válaszolók :P (no ezt nem azért kérdem, hogy szemét legyek csak kíváncsiság).

2011. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 PÁL/INKA válasza:
Big bumm theory
2011. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem idáig az a leglogikusabb verzió hogy összetapadtak a világűrben lebegő szemcsék majd egyre több tapadt össze és nagy tömeg keletkezett. Az újabb szemcséket meteoritokat vonzott oda a tömegével ami folyton nőtt.

A nap is így keletkezhetett csak az gázokból. A nap tömege pályára állította a bolygókat azok meg a sok törmeléket összeszedték a keringésük alatt még nagyobbak lettek. És így állt ösza a naprendszer. Az életet és a vizet állítólag a fagyott mély űrből hozták a meteorok a földre mikor becsapódtak év milliókkal ezelőtt.

Hogy ez így sikerült az számomra elgondolkodtató. Mert ha valaki színtiszta kémiából élő organizmust állít elő az anyagból azelőtt megemelem a kalapom. Szerintem az az Isteni erő amitől élővé válik valami a semmiből. Mert ezt mai napig nem tudta megcsinálni senki. De az is kérdés hogy honnan és miből van az a sok égitest? A világűrbe tudtommal nincs semmi.. Hol és hogy született meg az anyag? Miből?? Mert az ősrobbanás az egy dolog de a semmi nem bír felrobbanni!!

2011. szept. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem vagyok vallásos nem hiszem el az egyházak hülyeségeit... Isten alatt azt az erőt értem ami ezt az egész univerzumot összetartja működteti életet teremt belé.
2011. szept. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az érdekes ha szerinted valós az, ahogy a különböző égitestek létrejöttek viszont az már nem, hogy az élet is így alakult ki :D már mondom ezt az utolsónak.
2011. szept. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is logikus, amit az előző említ: ha nem tudom valamiről (semmiről), hogy hogyan keletkezett, akkor mi alapján feltételezem, hogy valódi? Hiszem ha látom? Biztos elég bizonyíték a látvány? :)
2011. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azt, hogy az ember természetes evolúció vagy esetleg valamiféle külsö beavatkozás által jött létre, nem lehet eldönteni. A legtöbb ember elképzelése szerint vagy isten teremtette az embert vagy evolúció útján jött létre. Az evolúciós elmélettel az a gond, hogy leginkább csak egy teória, mivel az evolúciós fejlödés külömbözö fokán álló emberfajták vagy ember szerü lények között nagyon sok a hiányzó láncszem. Az is lehet, hogy a mai embert földön kívüli lények hozták létre genetikai manipulációval valamelyik ösember fajtából. Ez nem feltétlenül kellett, hogy így legyen, de ennek a lehtöségét se zárhatjuk ki. Ez az alterntív teória bizonyos fokig a tudományos és vallásoos tábor nézeteinek is megfelelne (ha igaznak bizonyul), de biztosan sok ellenzöje van jelenleg, mivel bizonyítani nem lehet (mint ahogy az evolúciót meg isten létezését sem). Az emberkutatás mindenesetre az egyik legérdekesebb területe a tudománynak.
2016. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!