Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki nyerne csatában? Ördög vs...

Ki nyerne csatában? Ördög vs Halál?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
halál! De lehet ugyanaz mind a kettő!:D
2009. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az ördög!Mert a halál az ördög alárendeltje.

de csak akkor, ha Chuck Norris nem szerez tudomást erről a csatáról.Mert odamenne és lezúzná mindkettőt.

2009. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Hogy lenne már ugyanaz?A halál csak egy szolgáltatást végez,elviszi az embereket a mennybe vagy a pokolba.Onnan már nincs felettük hatalma.Az ördögnek szerintem nincs hozzá sok köze,mivel nem keresztezik egymás útját,nem szól bele a dolgába.De ha összeugranának akkor biztos,hogy az ördög nyerne.
2009. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Ebben az idióta kérdésben hol van a tudomány? Vagy csak én nem látom benne? Mert akkor elnézést kérek...
2009. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

A halál nyerne mivel:

Az 1Kir.11:14-es versben ezt olvashatjuk: "Azután ellenfelet (ugyanaz a zsidó szó szerepel itt, amely máshol ‘sátánnak’ van fordítva) támasztott az Úr Salamonnak, az edómi Hadadot". És "támasztott Isten másik ellenfelet (egy újabb ‘sátánt’) is, Rezónt... ellenfele (‘sátána’) volt Izráelnek (1Kir.11:23-25). Ez nem azt jelenti, hogy Isten támasztott volna egy természetfeletti személyt vagy angyalt, hogy az sátána/ellenfele legyen Salamonnak: mindennapi embereket támasztott. Mt.16:22,23-as versek újabb példával szolgálnak. Péter próbálta figyelmeztetni Jézust, hogy ne menjen Jeruzsálembe, hogy ne haljon meg a kereszten. Jézus megfordulva így szólt Péterhez: "Távozz tőlem sátán, botránkoztatsz engem, mert nem az Isten szerint gondolkozol, hanem az emberek szerint". Péter, mint sátán volt megszólítva. A leírás kristály tiszta afelől, hogy Krisztus nem egy angyalhoz beszélt, vagy egy szörnyhöz, amikor ezeket a szavakat kimondta: Péterrel beszélt.


Ez bizonyítja a sátán vagy ördög mindennapi személy, miga a halál nem.

2009. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

"Jézus pedig, tudva az ő gondolataikat, monda nékik: Minden ország a mely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, a mely meghasonlik magával."

Máté 12:25


"És a Sátán is ha ő magával meghasonlik, mimódon állhat meg az ő országa? mert azt mondjátok, hogy én a Belzebúb által űzöm ki az ördögöket."

Lukács 11:18


Sátán és Halál egy országba tartozik, Sátán a főnök, Halál meg egy "miniszter". Ők nem egymással harcolnak, hanem Isten országa ellen.

2009. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

10:38-szerintem ezek a példák azt bizonyítják,hogy a sátán nem egy kézzelfogható dolog,'leszáll'az emberek közé megkísérteni őket.Szerintem egy sátán van,aki a földön bármilyen,(egyszerre korlátlan számú)individuumba bele tud szállni,illetve másokat tud így kísérteni.

A példáidban nincs szó a halálról,az szerintem még kézzel foghatatlanabb.Most nem bogarászom át a Bibliát,de így konkrétan a halálra,mint ilyenfajta létezőre vonatkozó részre nem is emlékszem.De ha feltesszük,hogy az ördög alá van rendelve,szolgálatot teljesít neki,illetve ismerjük nagyjából a sátán hatalmát,akkor szerintem ennek tudatában az ördög győzne.Mert a halál jogköre csak a földhöz kötve érvényes,szerintem miután levisz valakit a pokolba,onnan nincs hatalma.Viszont az ördögnek a földön is van hatalma,mivel meg tudja kísérteni a még élőket.

2009. ápr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Azt írod hogy nem egy angyal vagy szörny,hanem hús-vér ember képében szerepel az ördög.Deg amikor megkísérti Jézust,akkor viszont feketén-fehéren ő a sátán,nem egy ember,akit kiválasztott.

2009. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tuti 100 hogy a halál :)

A halál szabadon mozoghat a 3 szint közt hiszen ő viszi a lelkelet a mennybe és a pokolba, tehát ha az ördög megtámadja a halált, a halál csak felmegy a mestehez, és megkéri dorghálja már meg az ördögöt.:)

igyhát a halál

2009. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 treffhetes ***** válasza:

a Sátán halhatatlan,vagyis ha így nézzük,a Halálnak nincs hatalma felette,sokkal inkább fordítva.Istennek talán nagyobb hatalma,mert le tudja győzni a Sátánt,de úgy igazán még neki sincs hatalma a Sátán felett,nemhogy a Halálnak


04-27 17:47-es válaszoló:tegyük fel,hogy ez egy vallási-filozófiai kérdés:) márpedig a filozófia is és hittudomány is létezik,mint tudományág,tehát a kérdés abszolút jó helyen van:)

2009. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!