Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyennek képzeled a világvégét?

Milyennek képzeled a világvégét?

Figyelt kérdés
Vannak akik szerint egy természeti csapás, egyesek szerint háborúk idézik elő! Szerintem egy globális áramszünet is elég hozzá............
2011. okt. 9. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy képzelem el, hogy este vacsorázik a család a híradóban meg bejelentik, hogy VILÁGVÉGE!!! Mindenki fusson amerre lát!

De én nem futok sehová ameddig nem vacsoráztam, utána meg teli hassal rohangásszak? De...majd pont!

2011. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem nem a világ végére gondolsz, hanem az emberiség végére.

Én valami természeti katasztrófára tippelnék. Járvány, jégkorszak, kisbolygó becsapódása, szupernóva-kitörés, stb.

2011. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a világvége. Van, akinek elég, ha letörik a körme, másoknak az a minimum, ha az egész Naprendszer elpárolog. Szerintem a legtöbb embernek azt jelenti, hogy minden ember eltűnik a Földről. (Elragadtatás vagy halál által, stb.) Hogy ez hogyan történik, fantázia kérdése, ezerféle variáció van. :)
2011. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Az emberiség végét úgy képzelem hogy pár száz év múlva amennyiben nem áll meg a népesség növekedése egyre nagyobb igyény lesz az alapvető élethez elengedhetetlen dolgokra,viszont egyre kevesebbet is tudnak majd előállítani,mert elfogynak az energiaforráok.Tömegesen fognak az emberek éhenhalni,szomjanhalni,világszerte tüntetések,forradalmak és háborúk fognak kitörni a még megmaradt energiaforrásokért.Azt nem is kell mondanom hogy az akkori hadviselés milyen hatással lesz a földre nézve.aztán emellett pedig olyan mértéket fog ölteni az éghajlatváltozás hogy természeti katasztrófák egy egész sora fogja bedarálni az emberiséget.Amiket leírtam fogják legnagyobb valószínűséggel okozni az emberi faj végét.

A világvége pedig:a nap pár milliárd év múlva szupernóvává alakul egyre nagyobb lesz megolvasztja a földet és felrobban:

2011. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"A világvége pedig:a nap pár milliárd év múlva szupernóvává alakul egyre nagyobb lesz megolvasztja a földet és felrobban:"


Nem kötekedésből mondom, de nem egészen így van, ahogy írod.


Ha a Napnak vége, akkor sincs világvége maximum a Naprendszerünknek, de mint tudjuk nem egy ilyen létezik a galaxisban és nem csak egy galaxis van a világon...

Az emberi agy által felfoghatatlan méretű a világűr.

A Föld olyan, mint egyetlen apró homokszem a sivatagban.

De még az egész Naprendszer is jelentéktelen a világegyetemhez képest.


A mi Napunk pedig nem "alakul" szupernóvává, mint fogalmaztál, mert nem elég nagy hozzá.

Az viszont igaz, hogy egyre nagyobb lesz, mert elhasználja a "tüzelőanyag készletét" és végül az összes belső bolygót köztük a Földet is bekebelezi.

Aztán hirtelen veszíteni kezd a kiterjedéséből mígnem egy fehér törpe lesz, mely kb. olyan sűrű lesz, hogy vennénk belőle pl. egy teáskanálnyit az olyan tömegű lenne tíz mozdony.


Wikipédián egy csomó jó dolgot találsz, ha érdekel a téma!


[link]

2011. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, van egy olyan érzésem, hogy halvány lila gőzöd sincs még a világról sem - nem hogy a végéről. Szerintem iratkozz be gimnáziumba, ott tanítanak valamit erről is, meg esetleg gondolkodni is.
2011. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Örülhetnél ,ha annyit tanultál volna mint én!!!! De ha te olyan okos vagy akkor minek ereszkedsz le az "oktalan pór nép" közé te okostojás! Semmi sem tart örökké, de szerinted te mindig létezni fogsz?????????????
2011. okt. 10. 07:08
 8/16 anonim ***** válasza:
Én úgy képzelem, hogy egyszer csak éjjel kivilágosodik minden, de nagyon. A Nap fényessége elhanyagolható lesz ehhez a kifényesedéshez képest. Amint egy közeli csillag szupernóvává válik, és a megnövekedett kozmikus sugárzás, a meleg, megöl minden élőlényt a földön napok alatt.
2011. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"okostojás! Semmi sem tart örökké, de szerinted te mindig létezni fogsz??????"

Gratulálok!

Tudod, aki a világ végét háborúkhoz próbálja kötni... nem kicsit buta. Annak elég nehéz magyarázni.


Ha tényleg a világ vége érdekel - és nem csak az emberiségé - akkor az atombomlás környékén keresgéljél. Ugyanis a világot alkotó anyagok elbomlanak - nagyon lassan, ezt sok-sok évmilliárdban kell mérni - és a belőlük képződő anyagok egy idő után már egészen másféle világot építenek fel. Aztán ezek is elbomlanak... a tudósok ma úgy gondolják, hogy a világunk tágulása soha nem fog megállni, tehát előbb-utóbb a benne levő anyag gyakorlatilag elfogy (olyan ritka lesz, és olyan alakban, ami már semmit nem tud csinálni).


Ezen kívül természetesen sokfajta végkifejlet lehetséges még, amit ma nem látunk előre. Ha akarsz egy jót rettegni a világvégétől, ajánlom ezt a lapot:

[link]

2011. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves Okostojás!

Úgy látom jól elleszünk!

Szeretném figyelmedbe ajánlani egy igen érdekes ,és tanulságos könyvet a Magyar Értelmező Kéziszótárt!Én nem háborúkhoz kötöttem a világvégét, hanem ,csak azt írtam ,hogy valakik szerint ezt jelenti!!!!!!!Először értelmezd ami le van írva, majd válaszolj, és ne a másikban keresd a hibát!

2011. okt. 11. 06:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!