Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megmagyarázni...

Hogyan lehetne megmagyarázni az alábbiakat?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 23. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudatalattival...:)

Engem csak az utolsó képesztett el...a többi szerint különleges vagyok:)

2011. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez is egy a számtalan tesz közül. Nem is teljesen igaz. Például a 2%-os zsenik - no az nem igaz.


Az asszociáció egy bonyolult folyamat. Életed során sok mindent csináltál, a zömére nem emlékszel. De valahol az idegsejtekben a túlnyomó része megvan elraktározva. És ha valami olyannal találkozol ami közülük egyhez nagyon hasonlít, az is előjön. Te pedig meglepődsz.


A számolós trükk azon alapszik, hogy valami rejtett szabályosságú számolásokat végeztetnek veled. A szabályosság nem biztos, hogy eljut a tudatodig, de használni fogod, mert az agyad "unja" a monotóniát (ezért alszol el), és keres valami szabályt, hogy automatizmust csináljon, és a többi részével más információkra figyeljen. És ekkor jön egy más szabály szerinti számolni való. Te pedig az egyszerű dolgot is eltéveszted.

Nem az "of" a nehéz, hanem, ha eleinte csupa szó eleji "f" jön, később már csak ezt keresed, a rövid szavakat meg átugrod. Kellő önfegyelemmel fejleszthető. Nekem meglett mind a hat, de zseninek egyáltalán nem tartom magam.

2011. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!