Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a robbanóanyag amely a...

CRANKLAY kérdése:

Mi az a robbanóanyag amely a legnagyobb pusztítást végzi de még nem sugároz?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi,hogy az atom alatt mit érdemes a harcászatban bevetni a legnagyobb hatásfokkal sugárzás elérése nélkül.
2011. okt. 31. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen a plasztik robbanószerek lehetnek ilyenek. Az meg, hogy mekkora hatásfoka, a bomba tömegétől, méretétől függ.
2011. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Trimer aceton peroxid (TATP)


Rendkívül nagy erejű robbanóanyag. 45g TATP felér 150g TNT-vel.

A terroristák körében gyakran használják, mivel a keresőkutya sem képes megtalálni, mivel teljesen szagtalan, másrészt háztartási boltban beszerezhető anyagokból könnyen, szaktudás nélkül előállítható.

Ipari alkalmazása nincs, mert rendkívül instabil. Kis ütésre, hőre, nyomásra könnyedén berobban. Víz vagy alkohol alatt kell tartani, mert kb. 2 hét alatt teljesen elbomlik.

A receptjét nem rakom fel, mert veszélyes előállítani és a moderátorok sem örülnének neki.

2011. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

17:28 gondolom Hidrogén-peroxid kell bele, és valamilyenféle aceton

ám ha ide nem írod privibe elküldhetnéd, ha akarod. én nem fogok robbantgatni, csak kiváncsi vagyok

2011. nov. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

Oktogén, illetve hexanitro-kubán.


Az acetonperoxid kifejezetten gyenge, iníciátor.

2013. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Illyeske24 válasza:
Hogyhogy "még" nem sugároz? Az hogy tiszta e a bomba nem hat ki a teljesítményére. Egyébként szerintem a lítium-bomba a legerőssebb nem sugárzó bomba.
2015. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!