Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lesz 2012-ben azt hallottam...

Mi lesz 2012-ben azt hallottam, hogy jön valami meteorit ami megállitja a földet és egyik fele hideg lesz a másik fele pedig meleg?

Figyelt kérdés
Sokmindent mondanak csak, hogy mi igaz ezekből azt nem tudom, mert már kezdek aggódni mert nincs is olyan messze kevesebb mint 3 év és itt van de remélem, hogy vége lesz ennek a ku... világnak...
2009. máj. 13. 18:01
1 2
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Azért ilyeneket ne mondj. Én szeretném majd egyszer a gyerekeimet felnevelni:D
2009. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

A maya naptárnak is ott van vége, és még asszem valamilyen tudósember még a középkorban is 2012-t jelölte meg a Végnek.

Én a meteoros teóriában nem hiszek, helyette ha körülnézek a politikai életben, azt látom ha most valami nagyobb konfliktus kirobban és ez egy 3. vh-hoz vezet, azt nem éli túl a homo sapiens sapiens az biztos...

2009. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj. Ez csak egy pár vénember kitalációja. Nem tudhatjuk. Meteor vagy kisbolygó bármikor jöhet. Már jópárszor haladt el a föld mellet kisbolyó. De igen ha kirobban a világháború akkor annyi, végünk! És ez el fog jönni! Valósítsd meg az álmaidat én ez javaslom mindenkinek. Egyszer egy bölcs embert megkérdeztem hogy milyen fegyverekkel fogjuk vívni a 3. világháborút?

Ő ezt válaszolta:

- Hát nem tudom hogy milyen fegyverekkel a 3.-kat. De a 4.et kőbaltával és botokkal.


Ez azt jelenti, hogy a 3. világháborúban ki fogjuk írtani magunkat! És csak akkor lesz új élet a földön, ha a bolygó meggyógyul, aztán az egész kezdődik előről, a kőkorszaktól. Ez is igaz csak egy öregember látomása, de ezt mindenki tudja hogy így van. Sajnos.

2009. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem azt mondták, hogy a Föld forgási sebessége növekszik, már most is. Lehet, hogy igaz, mert olyan gyorsan telik az idő. De a másik, amit mondanak, hogy a rezgésszám fog megváltozni, mégpedig növekedni fog. És aki ezen a megnövekedett rezgésszámon tud majd élni, az meg fog maradni. Ez valószínüleg igaz, mert ahogy az égitestek távolodnak egymástól (ez bizonyított dolog), ugyanúgy az égitestek anyagi részecskéi is távolodnak egymástól, tehát a dolgok anyaga ritkább lesz, és gyorsabban rezegnek a részecskék. Előbb utóbb ez annyira fokozódik, hogy teljesen eltávolodnak a részecskék egymástól, és minden feloszlik, rezgésekké válik. De ez még nagyon sok ezer vagy millió év múlva lesz.(reméljük)
2009. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

A Földnek elég jelentős forgási energiája van (az alakja közelíthető egy gömbbel, a tömege hatszor tíz a nagyonsokadikon kg, a forgási szögsebessége pedig 2pi/24 óra, ebből ki lehet számolni). Ahhoz, hogy megálljon, ennek kellene rövid időn belül jelentősen lecsökkennie. Egy ilyen mértékű energiaváltozás valószínűleg önmagában is az élővilág végét jelentené és talán a bolygó sem "élné túl". Utána pedig ahhoz, hogy az egyik fele hideg, a másik meleg legyen, úgy kellene mozognia, mint most a Holdnak: a keringési ideje meg kellene, hogy egyezzen a tengelyforgási idejével. Olyankor biztosítható, hogy az egyik oldala mindig a Nap felé forduljon.

Ahhoz, hogy egy kóbor égitest ilyen mértékű felfordulást okozzon, nem kis energiával kell rendelkeznie. Ha az energiája nagy, akkor valószínűleg a mérete is (bár a mozgási energia a sebességtől négyzetesen függ és ha a relativisztikus mechanikával is "számolunk", akkor elméletileg egy fénysebességet tetszőlegesen megközelítő könnyű tárgy is képes lehet erre). Ha pedig a mérete nagy, akkor valószínűleg már észrevették, mert ilyen időtartamon belül viszonylag pontosan lehet modellezni az égitestek mozgását. Ha a napfogyatkozásokat és az üstökösök érkezési idejét tudják, akkor egy ekkora aszteroida sem okozhat gondot... Ha pedig észlelték és kiszámolták, hogy ez fog történni, akkor biztos többet hallottunk volna róla kósza híresztelésnél.

Egyébként pedig én még szeretnék összeházasodni a párommal, úgyhogy addig lehetőleg ne történjen semmi ilyesmi. Sőt, utána se nagyon! :-)

2009. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

18:54!

Azt a "vénembert" Einsteinnek hívják, aki azt mondta, hogy "Azt nem tudom, hogy a 3. világháborút mivel fogják megvívni, de az biztos, hogy a 4.-et kövekkel és botokkal.".

2009. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
48%
Ha itt lesz a világvége mi tudjuk meg utoljára....
2010. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Ez butaság. Minden évben jósolnak ilyesmit, csak most különösen nagydobra verik. Már jópárszór elhalatt a föld mellet kisbolygó... Évekkel előre meg tudná az emberiség hogy jön, hihetetlen de be van hálózva az egész naprendszer. Nem kell komolyan venni. A gyenge, tudatlan emberek veszik be az ilyesféléket, akinek van egy kis logikálya az nem!
2010. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
De mondjuk ezt már mondták 1999ben meg 2009ben is azt nem történt semmi élünk. sokak szerint hülyeség ez a világvégés dolog,de ha eljönn télleg akkor mivan?-Minek menekülnél amikor tudod h meghalsz? Jah és télleg ne mondj ilyet h ku.. világ me vannak akik felszeretnék nevelni a gyerekeiket.Meg ha egyik felének melegnem kéne lenni akkor a földnek a nap felé kéne állnia ahogy a jóval előttem szóló mondta.
2010. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!