Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Grafológiában mit jelent, ha...

Grafológiában mit jelent, ha a z betű dőlt részét egy rövid, vízszintes vonallal 'áthúzom'?

Figyelt kérdés
Van, mikor csak a dőlt rész után húzok egy kis vonalkát, ès nem teljesen húzom át. A kettő között van jelentésbeli különbség?
2011. dec. 18. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
én nem értek a grafológiához de azért húzod át a z betűt, mert mástól láttad. mások pedig azért húzzák át, hogy ne lehessen összetéveszteni a 2-es számmal.
2011. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:

A "z" bető középzónás betű, amely a térszimbolika szerint a mindennapok, a napi praktikus dolgok világa. Ha ezt a középzónás betűt egy lényegében szükségtelen plusz vonallal bővíted, akkor az arra utalhat, hogy szivesen mozogsz a napi realitások talaján, szereted a mindennapi apró-cseprő gondokkal való megküzdés örömét, kedved leled a praktikus dolgokban.

Arra is utalhat még, hogy számodra fontosak a külsőségek, valamint azt is, hogy szereted bebiztosítani magad.

A plusz vonal fékező hatással van az írásra, hiszen egy tizedmásodpercre meg kell állni, hogy kitett azt a kis vonást, vagyis számodra a haladásnál fontosabb az esztétikum.


Azonban ez csak egy jegy. A grafológia alapszabálya, hogy egy jegy nem jegy. Vagyis mindaz, amit itt leírtam, csak abban az esetben igaz, ha azt a grafikumban más jegyek is megerősítik.


grafológus

2011. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

1., a tiédben is van igazság, sokan biztosan ebből a célból írják így

2., grafológus, köszönöm, nagyon részletes volt! azért voltam kíváncsi, mert néhány hete kezdtem el így írni a 'z' betűt, és nem tudtam, mi változott bennem. de ezek közül sem minden igaz rám

2011. dec. 19. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!