Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni a Kirchhoff...

Mire kell figyelni a Kirchhoff tételnél (fizika)?

Figyelt kérdés

Nem értek valamit a hurok tétel kapcsán, tudnátok segíteni?


Van egy 2 hurkot tartalmazó áramköröm (8-as alakú), amiben van 3 feszültségforrás. Az egyik feszültségforrás a két hurok közös részében van. Vagyis a 8-as középső vonalánál.


Tudtommal az áram irányát tetszés szerint határozom meg. Csak az egyenletek felírásakor az előjelekre kell figyelni. De mi szerint??? Én eddig úgy csináltam, hogy a második hurokban az elsővel ellentétesen folyik az áram, vagyis az előjele mínusz lesz.


De ezzel a módszerrel minden második feladat végeredménye hibás, amit ma csináltam (pedig ez már a sokadik elég hasonló feladat). Van valami trükkje, amit én nem ismerek??



2012. jan. 3. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy milyen irányban veszed fel a hurkokat. Ha valami negítívra jön ki az a másik irányba megy és kész :D
2012. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem én is. A feszültségforrások irányát is meg kell (egységesen) határozni. Ha ez az irány a választott áramiránnyal egybe esik, akkor a feszültségforrást a normál módon kell a képletben szerepeltetni.


Ha viszont az áram irányával ellentétes a feszültségforrás iránya, akkor a képletben a -1 -szeresét kell venni.

2012. jan. 4. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!