Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Necronomicon tényleg veszélyes?

A Necronomicon tényleg veszélyes?

Figyelt kérdés

Azt hallottam többször is,hogy hogyha elolvasom a Necronomicon-t,történhetnek velem félelmetes vagy furcsa dolgok.Arra lennék kíváncsi,hogy ez igaz lehet-e.

Előre is köszi a válaszokat.


2009. máj. 24. 19:13
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
57%
Hát függ azért attól is,hogy mennyre hiszel benne.Barátnőm elolvasta anno,kíváncsiságból,elváltak a szülei,teherbe esett 17 évesen,most van 2 gyereke,pénzük nincs.Arról már ne is beszéljünk,hogy nagyon rossz a kapcsolata a szüleivel,meghalt a fiatal nagymamája,ő elszökött meg sok fura dolog amik azelőtt nem fordulhattak vele elő.Szóval fura.Az anyukája is nagyon hitt ebben,egyszer kitépte a kezéből a könyvet és el is rejtette,nagyon ki volt.Amúgy én is hiszek benne,kértem adja ide,aztmondta hogy nem akarna nekem sosem rosszat.Azóta nem hoztuk fel a témát.
2009. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Ez most komoly,vagy szarkasztikus válasz volt?
2009. máj. 24. 21:02
 3/58 anonim ***** válasza:
79%
Ebben mi szarkasztikus volt?Nagyon is komolyan mondtam
2009. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak egy könyv. Az hogy elolvasod nem jelent semmit, én is olvastam, nem történt velem semmi rossz. Ahogy másokkal sem akiket ismerek.
2009. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
100%

el lehet ezt olvasni valahol neten amúgy? nem hiszem hogy tényleg ez tudná megváltoztatni valaki

jövőjét

2009. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
89%

ezt nézzétek: "Én is kerestem korábban a Necronomicont,találtam is jó néhány hiteltelen verziót,de aztán ráakadtam egy érdekes infóra..

A könyvesboltban található Necronomiconok mind szándékosan hiányosak,vagy csonkok,mert az eredeti Necronomiconban olyan varázsigék és rontások vannak,hogy azt laikus nem olvashatja el,mert egészen és részben alkalmazva/olvasva is nagyon veszélyesek.Ezért ezeket (pont a lényeget)az összes könyvesbolti verzióból "kifelejtették".Szóval,ha mégsem akarsz erről a könyvről lemondani,akkor komolyabban,SOKKAL komolyabban rá kell állnod az ügyre!

a Necronomicon igenis létező könyv,és azért van nagy hatalma,mert az írója kismillió helyen megfordult a világon,és találkozott az összes olyan emberrel,akik rendkívül jártasak a mágiában. Mindenféle titkos társaságokhoz bejárt,boszorkány nagymesterekkel beszélt,szellemidézéseken vett részt..stb.Szóval bőven volt tapasztalata megírni ezt a könyvet." ezt egy másik ilyen kérdésnél találtam az oldalon. nem semmi..én még erről nem hallottam de érdekelne hogy tényleg milyen lehet ez a könyv

2009. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
80%

Az eredeti könyvet gyermekbőrre, vérrel írták. Legalábbis a legenda szerint.

Az, hogy milyen hiteles varázsigéket tartalmaz, azt még nem tudja senki. Ebben a világban tudományos vizsgálatra még egy ember sem jelentkezett varázsolni. Ez azért furcsa, hiszen ha valóban lenne ilyen képessége az emberek egy nagy részének, akkor arról tuti lenne infó.


Az, hogy ki miben hisz, az a ő szuverén döntése. Az első válaszban elhangzott dolgokban semmi furcsát nem látok. Kis túlzással mondható, mindennapi életút.

Ha meg akarjuk magyarázni a sorsunk negatív dolgait, lehet mondani, hogy a könyv tehet róla... De nem mindig felelőst kell keresni, hiszen azzal az energiával a megoldásra is lehetne összpontosítani.

2009. máj. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
89%

egyetértek a 23.06-ossal!

csak annyit tennék még hozzá, hogy nyomtatott és netes verziót is olvastam én is és a környezetemben többen is, és egyikükkel sem történtek "furcsa" vagy megmagyarázhatatlan negatív dolgok.

erre kb annyi esélyt látok, mint a "kör" c filmben lévő video megnézése utáni halálesetben...

2009. máj. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
89%

A necronomicon, mint könyv nem létezik. H. P. Lovecraft horror író találta ki, hasraütéses alapon. A hetvenes években, amikor divatba jött H. P. L., a különböző okkult könyvesboltokban azt tapasztalták, hogy egyre többen jönnek be és keresik a necronomicont. Ekkor jött a fantasztikus ötlet: Ha létezik kereslet, ki is kell elégíteni, úyhogy gyorsan összedobtak valamit, amit aztán eladhattak Necronomiconként. A sikert jelzi, hogy négy vagy öt ilyen mai ál-necronomicont is kiadtak, leginkább ezekről lehet szó.

( [link]


Összefoglalva: A Necronomicon sohasem létezett, azok a változatok, amik könyv formájában elérhetőek egyszerűen azért íródtak, hogy egy divatból pénzt nyerjenek. Semmilyen varázserejük nincs, az olvasásuk teljesen veszélytelen és haszontalan, mert varázslatokat sem tartalmaznak. H.P.L. bevallottan kitalált könyvekről írta a műveit.

2009. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy veszélyes könyv. A Mein Kampf régen veszélyesebb volt (ma már unalmas).


Ha már okkultizmus, akkor javaslom a Necronomicon helyett a Principia Discordiát.

2009. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!